Strona główna / Lokalne / Wyroby stalowe z tytoniową domieszką znalezione w tirze

Wyroby stalowe z tytoniową domieszką znalezione w tirze

340 kg tytoniu do palenia bez znaków akcyzy ujawnili funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

W trakcie wykonywania kontroli na drodze dojazdowej do Terminala Promów Morskich w Świnoujściu funkcjonariusze zachodniopomorskiej Służby Celno-Skarbowej wytypowali do kontroli zestaw ciężarowy, na którym załadowany był towar przeznaczony dla odbiorcy w Szwecji. Według dokumentów przedstawionych przez kierowcę, na pojazd załadowane zostały wyroby stalowe. Wstępne oględziny przeprowadzone przez funkcjonariuszy wzbudziły podejrzenie, że na jednej z 14 palet może znajdować się towar znacznie odbiegający rodzajem od pozostałych.

Szczegółowa rewizja potwierdziła spostrzeżenia funkcjonariuszy, a ujawnionym towarem okazał się być 340 kilogramów tytoniu do palenia bez znaków akcyzy. Towar zatrzymano do dalszego postępowania, a sporządzoną dokumentację przekazano do Działu Dochodzeniowo-Śledczego Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie. Wartość zatrzymanego towaru, to ponad 231 tys. zł.

Warto w tym miejscu podkreślić, że czynem swym kierowca naraził skarb państwa na stratę ponad 341 tys. zł w wyniku niezapłaconej akcyzy i podatku VAT.

Zobacz również

W niedzielę II tura wyborów prezydenckich. Jak głosować?

W niedzielę 12 lipca będziemy głosować w II turze wyborów prezydenckich. Na terenie miasta jest …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.