Strona główna / Lokalne / Nasila się konflikt pomiędzy prezydentem Żmurkiewiczem a lokalnym SLD

Nasila się konflikt pomiędzy prezydentem Żmurkiewiczem a lokalnym SLD

Mocno zgrzyta w lokalnej polityce! Gołym okiem widać, że pomiędzy radnymi SLD i Januszem Żmurkiewiczem narasta konflikt. Ludzie, którzy niegdyś szli ramię w ramię z prezydentem, są dziś w opozycji.

Radni SLD zwołali w czwartek konferencję prasową. Powodem był m.in. ostatni wywiad prezydenta Świnoujścia w którym powiedział, że radni SLD Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego są za budową terminalu kontenerowego, a lokalne SLD – przeciw. Joanna Agatowska odczytała oświadczenie trzech radnych województwa zaprzeczających, aby kiedykolwiek wyrażali swoje zdanie na temat tej inwestycji podczas sesji sejmiku. Takiego zdania nie wyraził także zarząd wojewódzki SLD.

– Wypowiedziane przez Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza wprowadzają mieszkańców Świnoujścia w błąd i są dla nas niezrozumiałe – napisał Damian Syjczak, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD.

Radna Joanna Agatowska po raz kolejny podkreśliła, że radni SLD, byli, są i będą  przeciwni budowy portu kontenerowego w koncepcji proponowanej przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Podczas konferencji prasowej omawiano także ostatnie wybory do zarządu osiedla Warszów, a także konieczność przejścia dzieci z przedszkola nr 10 do budynku Szkoły Podstawowej nr 1.

Zobacz również

Jutro nie będzie wody na ulicy Chodorowskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z wymianą przyłącza wodociągowego w …

8 komentarzy

 1. Jak się okazuje Żmurkiewicz to zwykły bezideowy karierowicz, a nie żaden lewicowiec. Dlatego ten konflikt, od kiedy SLD wypadło z Sejmu.

 2. Emeryt wojskowy

  Żmur chorągiewka. Bez honoru człowiek. Nie głosuję na zdrajców. Podaj dalej

 3. JestemzMiasta

  Prezydent obserwuje jak “Waadza” się umacnia i wyciąga wnioski.
  To się nazywa pragmatyczny i serwilistyczny konformizm.
  Oni są przecież teraz kumple z Brudzińskim

 4. ꘐ ꔞ ꗈ ꕧ ꕢ ꖻ ꗺ ꗐ ꔗ ꗢ

  Komuch zawsze będzie komuchem, nawet, jeżeli przejdzie do PiS.
  Dlatego mówił w imieniu SLD . . .

 5. Pani Agatowska to mądra i rozsądna osoba i ja jej ufam. Nie rozumiem po co prezydentowi konflikt z SLD, które go przez tyle lat pchało do przodu? Nie mogę patrzeć jak obnosi się teraz z PiS-owcami gdzie tylko można. Naprawdę myślałem, że p. Żmurkiewicz ma honor i klasę jaką mają wielcy politycy. Mocno się zawiodłem bo te zaczepki prezydenta są takie małomiasteczkowe.

  • Skoro Pani Agatowska to taka mądra i rozsądna osoba, to ja się pytam, czy Pani Agatowska miała nadzór nad działalnością szpitala jako Z-ca Prezydenta, i czy Pani Agatowska zajmuje kierownicze stanowisko (menadżer ds finansowych) w OSiR Wyspiarz – w którym kontrolę prowadzi prokuratura

   • Pani Agatowska zajmuje się w OSIR organizacja imprez jak byś chciał wiedzieć. I od kiedy tam pracuje w końcu robione są fajne imprezy dla dzieciaków i dorosłych. Teksty o szpitalu są już przestarzałe, bo kto się interesował to wie że szpital miał takie długi że trzeba było go zamknąć a ona go uratowała. Kto lata wcześniej doprowadza do tych długów? Nie ma co pisać bo wszyscy wiedza.

  • Zgadzam się. Nagle z pisowcami się zrobił wielki kolega. Szanowałem pana Żmurkiewicza jako zadeklarowanego lewicowca, a teraz chorągiewka. Trochę wstyd. No i myślę, że poszło też o to, że SLD czasami mu robiło szlaban na jego zapędy. To sobie znalazł takich, co będą posłuszni (czyli po-pis i cała wstecz).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.