Strona główna / Lokalne / Pomysł na niedzielę: Rybacka wioska Kamminke

Pomysł na niedzielę: Rybacka wioska Kamminke

Domy kryte strzechą, punkt widokowy na panoramę Świnoujścia, port rybacki nad Zalewem Szczecińskim – urokliwe miejsce z krętymi uliczkami. Zaledwie 6 kilometrów od Świnoujścia położone jest niemiecka wioska Kamminke. Można się do niej dostać pieszo, rowerem lub samochodem. To jedna z najstarszych wsi rybackich na terenie wyspy Uznam. 

Mieszkańcy osady już od XVII wieku utrzymywali się z  rybołówstwa. Zamieszkiwali chaty pokryte strzechą, które można oglądać po dzień dzisiejszy. Część domów znajduje się na ponad 20-metrowych urwiskach, które otaczają zatoczkę zalewu. W środku Kamminke znajduje się miejsce widokowe, z którego widać Świnoujście i Zalew Szczeciński. Jedna z uliczek o długości tylko 210 metrów zaczyna się na wysokości 6, a kończy na aż 24 metrach nad poziomem morza. Nad wodami Zalewu znajduje się mały port rybacki, gdzie w sezonie letnim dobijąją jachty i łodzie motorowe z turystami. Obok znajduje się niewielka plaża z niestrzeżonym kąpieliskiem, małe pole na przyczepy campingowe, obszerny parking, trawiaste boisko do gry w piłkę nożną i siatkówkę.

Warto wiedzieć!

W Kamminke znajduje się najwyższe na wyspie Uznam wzniesienie (71 m.n.p.m.) Golm z  Niemieckim Cmentarzem Ofiar Wojennych, gdzie są pochowane ofiary dywanowego nalotu alianckiego na Świnoujście w 1944 roku. Ponad 20 000 grobów czyni go największym cmentarzem wojennym w Meklemburgii Pomorzu Przednim oraz jednym
z największych w Niemczech.

Zobacz również

Karsiborska przeprawa promowa stoi. Poczekamy co najmniej godzinę!

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu dużej kolejki, jaka ma miejsce z obu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.