Strona główna / Lokalne / Nie ma czym dostać się na lotnisko w Goleniowie!
Foto: Jacek Lewandowski

Nie ma czym dostać się na lotnisko w Goleniowie!

Port lotniczy Szczecin – Goleniów oddalony jest od Świnoujścia około 70 kilometrów. Chociaż odlatują stamtąd samoloty do Bergen, Dublina, Edynburga, Liverpoolu, Londynu, Oslo, Stavanger i Warszawy, to  żaden z przewoźników busowych nie oferuje połączenia Świnoujścia z lotniskiem, chociaż zainteresowanie jest spore.

– Nasi pasażerowie pytają o takie połączenie. Możemy zaproponować im przystanek w Goleniowie. Radzimy stamtąd podróż taksówką – mówi przedstawicielka jednej z firm transportowych ze Świnoujścia.

Alternatywą jest kolej. Na lotnisko dojedziemy w ciągu dwóch godzin z jedną lub z dwiema przesiadkami. To nie jest atrakcyjne rozwiązanie podczas, gdy jazda samochodem zajmuje około ledwie 60 minut.

Bezpośrednie połączenia ma np. Koszalin i Kołobrzeg. Mało tego, firmy przewozowe stamtąd oferują transport nie tylko na lotnisko w Goleniowie, ale także wożą pasażerów do Gdańska. Ze Szczecina także dostaniemy się autobusem/busem na lotnisko w Goleniowie, a nawet w Berlinie.

Po wybudowaniu trasy S3, prędkość na drodze zostanie podniesiona na całej jej długości do 120 km/h. To będzie oznaczać, że ze Świnoujścia do Szczecina dojedziemy w około 50 minut, a do lotniska w Goleniowie w około 35 minut. Jeżeli do tego czasu nie powstanie szybkie połączenie kolejowe do Berlina, port lotniczy Szczecin- Goleniów będzie prawdopodobnie częściej wykorzystywany przez mieszkańców Świnoujścia i okolic.

Foto: Jacek Lewandowski

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Jeden komentarz

  1. Wyspa uznam tzw przekleta wyspa, odcieta od swiata, czarna d… pa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.