Strona główna / Lokalne / Nie ma czym dostać się na lotnisko w Goleniowie!
Foto: Jacek Lewandowski

Nie ma czym dostać się na lotnisko w Goleniowie!

Port lotniczy Szczecin – Goleniów oddalony jest od Świnoujścia około 70 kilometrów. Chociaż odlatują stamtąd samoloty do Bergen, Dublina, Edynburga, Liverpoolu, Londynu, Oslo, Stavanger i Warszawy, to  żaden z przewoźników busowych nie oferuje połączenia Świnoujścia z lotniskiem, chociaż zainteresowanie jest spore.

– Nasi pasażerowie pytają o takie połączenie. Możemy zaproponować im przystanek w Goleniowie. Radzimy stamtąd podróż taksówką – mówi przedstawicielka jednej z firm transportowych ze Świnoujścia.

Alternatywą jest kolej. Na lotnisko dojedziemy w ciągu dwóch godzin z jedną lub z dwiema przesiadkami. To nie jest atrakcyjne rozwiązanie podczas, gdy jazda samochodem zajmuje około ledwie 60 minut.

Bezpośrednie połączenia ma np. Koszalin i Kołobrzeg. Mało tego, firmy przewozowe stamtąd oferują transport nie tylko na lotnisko w Goleniowie, ale także wożą pasażerów do Gdańska. Ze Szczecina także dostaniemy się autobusem/busem na lotnisko w Goleniowie, a nawet w Berlinie.

Po wybudowaniu trasy S3, prędkość na drodze zostanie podniesiona na całej jej długości do 120 km/h. To będzie oznaczać, że ze Świnoujścia do Szczecina dojedziemy w około 50 minut, a do lotniska w Goleniowie w około 35 minut. Jeżeli do tego czasu nie powstanie szybkie połączenie kolejowe do Berlina, port lotniczy Szczecin- Goleniów będzie prawdopodobnie częściej wykorzystywany przez mieszkańców Świnoujścia i okolic.

Foto: Jacek Lewandowski

Zobacz również

Od soboty czynne ogródki restauracyjne i więcej osób w pociągach, tramwajach, autobusach

Decyzją rządu od północy z piątku na sobotę czynne mogą być ogródki restauracyjne, więcej osób …

Jeden komentarz

  1. Wyspa uznam tzw przekleta wyspa, odcieta od swiata, czarna d… pa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.