Strona główna / Kultura / Wieczory Organowe: Koncert muzyki romantycznej

Wieczory Organowe: Koncert muzyki romantycznej

W kolejny piątkowy wieczór (21 lipca) w kościele pw. Chrystusa Króla przy zabytkowych organach z 1927r. zasiądzie – znana stałym bywalcom Festiwalu – Ewa SAWOSZCZUK – absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie organów prof. Piotra Grajtera i prof. Radosława Marca. Swoje umiejętności gry doskonaliła na kursach interpretacji muzyki organowej, prowadzonych m.in. przez; J. Regnere, J. Gembalskiego, L. Lohmanna.

Laureatka II nagrody (I nie przyznano) międzyuczelnianego konkursu na fugę. Była uczestniczką wielu prestiżowych międzynarodowych festiwali muzyki organowej m.in. w Gdańsku-Oliwie, Jastrzębiej Górze, Lublinie, Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Zajmuje się kameralistyką fortepianową, klawesynową i organową współpracując z wieloma solistami instrumentalistami i wokalistami, a także z Filharmonią Pomorską. Jest pomysłodawczynią i inicjatorką koncertów organowych w Bydgoszczy, Toruniu oraz gminie Dąbrowa Chełmińska. Pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia „Pro Musica Organa” oraz organizatorka cyklu „Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej”, pełniąc funkcję dyrektora artystycznego. Obecnie jest również koordynatorem przedsięwzięć artystycznych w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie.

W programie koncertu zagra ; trzy utwory Johanna S. BACHA, Camille SAINT -SEANS’A, Roberta SCHUMANNA, Matthiasa NAGEL’A, Theodore DUBOIS i Eugene GIGOUT.

Początek koncertu godz. 19-ta

Zobacz również

225 strażaków ratuje Odrę

225 strażaków jest zaangażowanych w akcję przeciwdziałania dalszemu skażeniu Odry – poinformował w piątek na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.