Strona główna / Kultura / [ZDJĘCIA i FILM] Rozpoczął się Art Week

[ZDJĘCIA i FILM] Rozpoczął się Art Week

Przez kilka dni Świnoujście i inne nadbałtyckie miejscowości rozbrzmiewać będą nie tylko szumem fal morskich i krzykiem mew, ale będą słyszalne też znane i lubiane przeboje muzyki klasycznej w wykonaniu artystów z Polski i zagranicy.

W czwartek, 27 07 o godz. 19 w muszli koncertowej na promenadzie w Świnoujściu można było usłyszeć Rosę Marię Diaz Cotan na harfie z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego. Artyści zaprezentowali muzykę trzech epok i trzech różnych stylów: baroku, klasycyzmu oraz impresjonizmu.

W piątek, 28 lipca o 12 coś dla najmłodszych. Muzyczne animacje dla dzieci z interaktywnym pianinem na Placu Wolności w Świnoujściu. Dzieci będą tańczyć do muzyki poważnej, zbudują instrument muzyczny i nauczą się pokazywać nastroje za pomocą muzyki. Zabawę poprowadzi Fanutka i Klucz Wiolinowy. Nie zabraknie także Duszka-Ciepluszka, ukochanej przez dzieci maskotki Szczecińskiej Energetyki Cieplnej.

W niedzielę, 30 lipca o godz. 20:30 w Amfiteatrze przy ul. Chopina w Świnoujściu koncert finałowy Art Week. Cztery pory roku, najpopularniejszy utwór Vivaldiego, wykona charyzmatyczny skrzypek związany jednocześnie z Bułgarią, Polską i Wielką Brytanią Vasko Vassilev i szczecińska Baltic Neopolis Orchestra pod batutą Mario Kosika. Zabrzmi także Koncert fortepianowy Chopina w wykonaniu Japonki Ingrid Fujiko Hemming. Wstęp wolny.

 

Zobacz również

Hybryda już na trasie. Dwunapędowe pociągi rozpoczynają regularne kursy po Pomorzu Zachodnim

Dwa pociągi hybrydowe, kupione przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego, rozpoczęły regularne kursy. W czwartek 21 stycznia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.