Strona główna / Lokalne / [FILM] Mężczyzna wpadł do kanału. Oni go uratowali!

[FILM] Mężczyzna wpadł do kanału. Oni go uratowali!

Nie wiadomo jak skończyłoby się to zdarzenie, gdyby nie splot okoliczności. Starszy mężczyzna wpadł do kanału portowego. Na szczęście w pobliżu byli ludzie, którzy od razu rzucili się na ratunek. Załoga promu „Bielik” wszczęła alarm i rzuciła koło ratunkowe.

Do pomocy włączyli się przechodnie. Za pomocą bosaka przyciągnięto mężczyznę do nabrzeża. Z promu szybko ściągnięto drabinę po której jeden z pracowników Żeglugi Świnoujskiej zszedł, aby wydostać mężczyznę z opresji.

Po chwili na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy i ratownicy medyczni.

– Słowa uznania należą się załodze Bielika, która szybko ogłosiła alarm i od razu rzuciła mu koło ratunkowe, a za chwilę podali drabinkę do wejścia. Dzięki pomocy przypadkowych przechodniów wyciągnęli tego człowieka zanim jeszcze przyjechała straż. Dużo było szczęścia w tym przypadku – opowiada pan Jakub, który był świadkiem zdarzenia.

Foto/video: Czytelnik

 

Zobacz również

Okradali pasażerów pociągów dalekobieżnych relacji Świnoujście – Przemyśl

Kolejne trzy osoby zostały zatrzymane w sprawie gangu, którego członkowie okradali podróżnych w pociągach dalekobieżnych. …

4 komentarze

  1. Dlaczego robimy bohatera z menela? Czy nie należałoby napisać wprost, że menel dostał drugie życie, choć na nie nie zasługiwał? Jako społeczeństwo podniecamy się akcjami takimi jak ratowanie pijaczka, a wiele bardziej wartościowych ignorujemy. To skończy się katastrofą.

  2. Brawo chłopcy!

  3. Ja i moi koledzy byliśmy pierwszymi świadkami zdarzenia. Mężczyzna jechał na rowerze i wydawał się być pijany. Wpadł do wody, co było dziwne w ogóle nie wolał o pomoc. Od razu zareagowaliśmy. Mój kolega zadzwonił pod 112, a ja pobiegłem na prom bielik zaalarmować marynarzy. Cały czas utrzymywaliśmy z nim kontakt. Mimo pomocy ciężko było go wyciągnąć, bo poszkodowany nie chciał współpracować. Na szczęście wszystko szczęśliwie się skończyło.

  4. Bez Strażaków to miasto po prostu zginie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.