Strona główna / Lokalne / Policjanci zapobiegli tragedii

Policjanci zapobiegli tragedii

Świnoujski dzielnicowy wspólnie z policjantem ze szczecińskiego Oddziału Prewencji Policji uratowali mężczyznę, którego życie było zagrożone. Profesjonalizm oraz szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy sprawiły, że 60-letni mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został otoczony specjalistyczną opieką lekarską.

W środę przed godziną 21.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść na terenie Terminala Promowego. Na interwencję został skierowany dzielnicowy rejonu mł. asp. Jarosław Grabowski wspólnie z policjantem szczecińskiego Oddziału Prewencji Policji post. Jakubem Sobolewskim.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że kierujący samochodem ciężarowym, wjeżdżając na prom do Szwecji, uszkodził wiatę oraz barierę ochronną przy bramach wjazdowych. Policjanci wylegitymowali siedzącego za kierownicą mężczyznę i przebadali na zawartość alkoholu.

– Badanie wykazało stan trzeźwości, jednak rozmawiając  z 60-letnim mieszkańcem województwa kujawsko-pomorskiego stróże prawa zwrócili uwagę na jego nietypowe zachowanie. 60-latek stwarzał wrażenie osoby zagubionej, twierdził, że nie pamięta swoich danych personalnych, tłumaczył, że przewozi autobusem ludzi, choć przewoził  ładunek tirem. Policjanci postanowili nie bagatelizować sprawy i w związku z niepokojącym zachowaniem mężczyzny wezwali na miejsce ambulans, by jego stan zdrowia ocenił lekarz – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Decyzja policjantów okazała się bardzo słuszna. Przybyły na miejsce lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził podejrzenie udaru mózgu, w związku z czym 60-latka natychmiast przetransportowano do szpitala, gdzie została mu udzielona szybka i niezbędna pomoc medyczna.

Dzięki natychmiastowej reakcji i pomocy policjantów mężczyźnie nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 

Zobacz również

W Świnoujściu funkcjonują już obie przeprawy promowe

O godz. 9 pierwszy prom Karsibór skierowany został na przeprawę Centrum. Na przeprawie Warszów wciąż …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.