Strona główna / Lokalne / Policjanci przesiądą się na rowery elektryczne

Policjanci przesiądą się na rowery elektryczne

Od dziś świnoujscy policjanci będą mogli korzystać podczas służb z elektrycznych rowerów. Jednoślady oraz materiały profilaktyczne w postaci dziecięcych apteczek do udzielania pierwszej pomocy zostały pozyskane dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach kampanii „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”.

– W ramach tegorocznej edycji projektu zostały stworzone materiały profilaktyczne oraz zakupiono rowery elektryczne, które zostały przekazane policjantom z naszego województwa. Rowery zostały w pełni wyposażone do służby, oznakowane, posiadają silniki elektryczne, które umożliwią sprawne przemieszczanie się funkcjonariuszy w terenie niedostępnym pojazdom służbowym. Sprawdzą się podczas realizowanych patroli na deptakach nadmorskich, skwerach i placach zabaw, parkach, terenach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie plaż, lub innych miejscach – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Uzupełnieniem tej inwestycji są materiały profilaktyczne w postaci dziecięcych apteczek do udzielania pierwszej pomocy, które przygotowane w trzech różnych wariantach kolorystycznych i graficznych mają na celu promować bezpieczne zachowania nad wodą, chęć nauki udzielania pierwszej pomocy i prawidłowe formy reakcji najmłodszych na zaistniałe zagrożenia. Apteczki zawierają poza podstawowym zestawem do resuscytacji również pamiątkową maskotkę – breloczek i książeczkę instruktażową dla dziecka i rodzica. W sumie zakupiono ich 1010 sztuk.

Zobacz również

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.