Strona główna / Lokalne / Ratownicy Szczecińskiego WOPR dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

Ratownicy Szczecińskiego WOPR dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

Przez Zalew Szczeciński aby pomóc potrzebującym! Grupa ratowników WOPR będzie próbowała pokonać Zalew Szczeciński wpław, płynąć z wyspy Uznam na południe do Podgrodzia k. Nowego Warpna. Celem jest pomoc osobom potrzebującym z Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Codziennie ciężko pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa kąpiących się, jednak znaleźli czas na inną formę pomocy! Szczecińskie WOPR jest organizatorem akcji, która ma pomóc zorganizować fundusze na zakup koncentratora tlenu dla potrzebujących z Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Pływacy planują przepłynąć Zalew Szczeciński z wyspy Uznam, na południe tak aby wylądować na plaży w Podgrodziu k. Nowego Warpna (patrz mapka sytuacyjna). Start akcji planowany jest w sobotę 29 lipca 2017r. o godzinie 11.00. 10 śmiałków będzie miało do przepłynięcia w linii prostej około 8 kilometrów. W sobotę prognoza pogody przewiduje umiarkowany wiatr (8 węzłów) z kierunków zachodnich i południowo-zachodnich. Płynąc więc będą pod wiatr i średniej wysokości, krótką falę. Czynniki te spowodują zapewne wydłużenie planowanej trasy (do około 9,5 km rzeczywistego płynięcia). Przewidywany czas na pokonanie tego dystansu to około 3,5 godziny. Jak mówi Marek Dominiak, Instruktor WOPR – zawodnicy są dobrze przygotowani i mają przepłynięte już nie takie dystanse, co prawda jak dotąd ćwiczyli na typowo śródlądowych, osłoniętych wodach. Warunki otwartego Zalewu i wyższa fala mogą utrudniać pokonanie tego dystansu, wszyscy są jednak dobrej myśli, tym bardziej że szczytny cel zapewne pozwoli przełamać kryzysy i dodatkowo zmotywuje pływaków.

Próba śmiałków będzie zabezpieczona przez ich kolegów ratowników WOPR ze Szczecińskiego WOPR, i WOPR Oddział Powiatowy Police. Zaangażowany w zabezpieczeniu będzie sprzęt ratowniczy w postaci: desek i kajaków ratowniczych (1 szt/pływak) oraz motorowodny: 3 łodzie typu RIB, 2 skutery ratownicze, Nad bezpieczeństwem pływaków czuwał będzie lekarz.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.