Strona główna / Lokalne / Przyłącz się do rowerowego ekowyzwania Biedronki w Świnoujściu

Przyłącz się do rowerowego ekowyzwania Biedronki w Świnoujściu

1 sierpnia w ramach akcji „Cycling Recycling BAŁTYK 2017” przez Świnoujście przejedzie ekopeleton. Każdy może dołączyć do tej ekologicznej wyprawy
w dowolnym jej momencie i przejechać dowolny dystans. Organizatorem i liderem wakacyjnej wyprawy rowerowej wzdłuż wybrzeża jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który w niecodzienny sposób chce zachęcać turystów do troski o czystość plaż i morza. Wyprawa będzie również połączona z akcją zbiórki elektroodpadów.

Ekopeleton

Od 31 lipca do 12 sierpnia wolontariusze na rowerach odwiedzą wybrane nadmorskie miejscowości, prowadząc akcję edukacyjną w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym oraz bateriami. 1 sierpnia zawitają do Świnoujścia. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach mogą przyłączyć się do grupy na dowolnym odcinku i pokonać wybrany fragment trasy.

Do udziału w akcji zachęca Sylwia Krzyżycka, Dyrektor Działu Ochrony Środowiska w Jeronimo Martins Polska S.A.: – Jednym z filarów naszej polityki zrównoważonego rozwoju jest poszanowanie środowiska naturalnego, dlatego tak chętnie się w tę akcję zaangażowaliśmy. Stanowi ona połączenie przyjemnego z pożytecznym, a do tego każdy turysta, czy nasz klient może nie tylko usłyszeć ważne informacje z punktu widzenia środowiska, ale także wziąć udział w wyprawie rowerowej.

Edukacja ekologiczna

W czasie wyprawy przed wskazanymi sklepami Biedronka w godz. 10:00-15:00 odbędą się zbiórki zużytych baterii i elektroodpadów, a także zostaną uruchomione punkty edukacji ekologicznej. Wykwalifikowani ochotnicy będą udzielać w nich informacji na temat recyklingu oraz przyjmować przyniesione elektrośmieci.

Zobacz również

Park Zdrojowy. Montują już pierwsze zabawki

Na placu zabaw od strony ulicy Krzywoustego rozpoczął się montaż nowych urządzeń do zabawy. Największe, …

2 komentarze

  1. Fajne info! Powinno trafić do prostactwa które z uporem twierdzi że w mieście nic się nie dzieje.Otóż inteligentni inaczej dużo krzyczą że jest zle a nie jest. Jest co robić tylko czy wy to rozumiecie i wiecie jak w tym uczestniczyć ??? Dobra zabawa i atrakcje nie polega tylko na nażarciu się i napiciu za darmoszkę .Zabierz jeden z drugim debilem swoją kobietę i dziecko na wycieczkę rowerową!!! ZACZNIJ ŻYĆ JAK CYWILIZOWANY CZŁOWIEK A NIE JAK PATOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.