Strona główna / Lokalne / Przyłącz się do rowerowego ekowyzwania Biedronki w Świnoujściu

Przyłącz się do rowerowego ekowyzwania Biedronki w Świnoujściu

1 sierpnia w ramach akcji „Cycling Recycling BAŁTYK 2017” przez Świnoujście przejedzie ekopeleton. Każdy może dołączyć do tej ekologicznej wyprawy
w dowolnym jej momencie i przejechać dowolny dystans. Organizatorem i liderem wakacyjnej wyprawy rowerowej wzdłuż wybrzeża jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który w niecodzienny sposób chce zachęcać turystów do troski o czystość plaż i morza. Wyprawa będzie również połączona z akcją zbiórki elektroodpadów.

Ekopeleton

Od 31 lipca do 12 sierpnia wolontariusze na rowerach odwiedzą wybrane nadmorskie miejscowości, prowadząc akcję edukacyjną w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym oraz bateriami. 1 sierpnia zawitają do Świnoujścia. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach mogą przyłączyć się do grupy na dowolnym odcinku i pokonać wybrany fragment trasy.

Do udziału w akcji zachęca Sylwia Krzyżycka, Dyrektor Działu Ochrony Środowiska w Jeronimo Martins Polska S.A.: – Jednym z filarów naszej polityki zrównoważonego rozwoju jest poszanowanie środowiska naturalnego, dlatego tak chętnie się w tę akcję zaangażowaliśmy. Stanowi ona połączenie przyjemnego z pożytecznym, a do tego każdy turysta, czy nasz klient może nie tylko usłyszeć ważne informacje z punktu widzenia środowiska, ale także wziąć udział w wyprawie rowerowej.

Edukacja ekologiczna

W czasie wyprawy przed wskazanymi sklepami Biedronka w godz. 10:00-15:00 odbędą się zbiórki zużytych baterii i elektroodpadów, a także zostaną uruchomione punkty edukacji ekologicznej. Wykwalifikowani ochotnicy będą udzielać w nich informacji na temat recyklingu oraz przyjmować przyniesione elektrośmieci.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

2 komentarze

  1. Fajne info! Powinno trafić do prostactwa które z uporem twierdzi że w mieście nic się nie dzieje.Otóż inteligentni inaczej dużo krzyczą że jest zle a nie jest. Jest co robić tylko czy wy to rozumiecie i wiecie jak w tym uczestniczyć ??? Dobra zabawa i atrakcje nie polega tylko na nażarciu się i napiciu za darmoszkę .Zabierz jeden z drugim debilem swoją kobietę i dziecko na wycieczkę rowerową!!! ZACZNIJ ŻYĆ JAK CYWILIZOWANY CZŁOWIEK A NIE JAK PATOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.