Strona główna / Lokalne / Mają za sobą 50-kilometrowy spływ kajakowy

Mają za sobą 50-kilometrowy spływ kajakowy

W terminie 21.07 – 26.07 na Pojezierzu Drawskim odbył się spływ kajakowy, który był kolejną częścią projektu „Ratujemy ucząc” realizowanego i finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego 2017. Cały wyjazd miał charakter szkoleniowo- integracyjny, a jego uczestnikami byli młodsi ratownicy WOPR, którzy uprawnienia ratownicze uzyskali w kwietniu, a przez kolejne miesiące prowadzili zajęcia profilaktyczne szkoląc dzieci i młodzież w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz gimnazjalnych.

Po przygotowaniu i ćwiczeniach przeprowadzonych w Świnoujściu, pierwszego dnia wyjazdu w Bornym Sulinowie na jeziorze Pile, miał miejsce egzamin na stopień sternika motorowodnego. Wszyscy uczestnicy ukończyli go z wynikiem pozytywnym, dzięki czemu po raz kolejny mogli podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć uprawnienie związane z ratownictwem wodnym. Ponadto mieli oni okazję spróbowania sportów wodnych takich jak kneeboard i flyboarding. Przez następne trzy dni młodzież spływała kajakami wzdłuż rzeki Piławy i przyległych jezior.

– Start spływu miał miejsce w Bornym Sulionowie i zakończył się w Szwecji, a cała trasa liczyła prawie 50 kilometrów i wymagała wytrwałości oraz nieprzeciętnych umiejętności manewrowania kajakiem. Pomimo niesprzyjającej pogody, uczestnicy projektu pokonali spływ z pełnym zaangażowaniem oraz w pozytywnych nastrojach tworząc zgrany i współpracujący ze sobą zespół – mówi Jarosław Włodarczyk.

Już po wakacjach i rozpoczęciu się nowego roku akademickiego, młodzież zawita wśród studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie będzie szkolić osoby starsze w jaki sposób udzielić pomocy w sytuacji zagrożenia życia.

Zobacz również

Hanna Owczaruk Mistrzynią Polski Młodziczek

Zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Hanna Owczaruk zdobyła w dniach 24-25.09.2022 r. złoty medal Mistrzostw Polski …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.