Strona główna / Lokalne / Uderzył kobietę pięścią w twarz. Tłumaczył się, że miał rocznicę ślubu

Uderzył kobietę pięścią w twarz. Tłumaczył się, że miał rocznicę ślubu

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który naruszył nietykalność cielesną dwóch osób. Będąc z psem na spacerze w parku, uderzył smyczą oraz pięścią w twarz siedzące na ławce kobiety.

W sobotę w godzinach popołudniowych, do dwóch siedzących na ławce w parku przy ulicy Chopina kobiet podszedł spacerujący z psem mężczyzna, który próbował je zaczepiać.

– Kobiety poinformowały go, aby odszedł od nich, gdyż jest pod wpływem alkoholu i nie chcą z nim rozmawiać. Po tych słowach mężczyzna uderzył w głowę jedną z osób metalowym zakończeniem smyczy, natomiast drugą pięścią w twarz, po czym odszedł. Zaatakowane kobiety powiadomiły o wszystkim policję – informuje asp. sztab. Beata Olszewska.

Po przyjeździe patrolu zgłaszające interwencję wskazały klatkę schodową, do której wszedł napastnik. Policjanci odnaleźli w budynku mieszkalnym opisywanego mężczyznę. którego kobiety od razu rozpoznały.

Nietrzeźwego i agresywnie zachowującego się 50-latka stróże prawa zatrzymali w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, natomiast do poszkodowanych wezwano ambulans. Po przebadaniu na miejscu przez lekarza jedna z kobiet została ona przewieziona do szpitala.

Zatrzymanemu 50-letniemu mieszkańcowi Świnoujścia przebadano stan trzeźwości. Wynik badania wskazał zawartość w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. W tym czasie policjanci przesłuchali obie pokrzywdzone, ustalając dokładnie przebieg i okoliczności zdarzenia.

– Następnego dnia mundurowi przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty przeciwko nietykalności cielesnej, do których się przyznał.  Zażenowany swoim zachowaniem 50-latek tłumaczył, że wypił sporą ilość alkoholu z okazji rocznicy ślubu, jednak nie potrafił wyjaśnić swojego agresywnego zachowania wobec napotkanych w parku kobiet – opowiada asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Przestępstwa, których dopuścił się  świnoujścianin, zagrożone są karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Ponadto krewki 50-latek będzie musiał uiścić na rzecz obu pokrzywdzonych finansową nawiązkę.

 

Zobacz również

Czterech chętnych do budowy Mini Parku na Warszowie

Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na budowę Mini Parku na Warszowie. Trwa analiza złożonych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.