środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA I FILM] Skandal! Niemcy wjechali do Świnoujścia jak do siebie!

[ZDJĘCIA I FILM] Skandal! Niemcy wjechali do Świnoujścia jak do siebie!

Cztery autobusy należące do niemieckiej firmy przewozowej UBB zatrzymała straż miejska w Świnoujściu. Polski samorząd twierdzi, że firma nie wystąpiła o zgodę na korzystanie z przystanków autobusowych w mieście i dlatego nie może wykonywać regularnej linii. Prezydent Miasta Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz mówi, że podeptano wszelkie zasady i zepsuto wiele lat dobrosąsiedzkich stosunków. Niemcy jednak twardo stoją na swoim i chcą zarabiać w  Polsce pieniądze. Upierają się, że przepisy Unii Europejskiej są ponad polskim prawem, dlatego mają prawo wjeżdżać swoimi autobusami do Świnoujścia.

Kilka lat temu funkcjonowała transgraniczna linia autobusowa nr 290. Połączenia na spółkę wykonywała polska Komunikacja Autobusowa i niemieckie UBB. Niemiecki partner wycofał się jednak z umowy, a polski przewoźnik został z kredytem na zakup klimatyzowanych autobusów. Nowa prezes KA Elżbieta Bogdanowicz twierdzi, że rozmowy o wznowieniu linii trwały do ostatniej chwili i dziwi ją takie działanie niemieckiej strony.

Według rozkładu autobusowego linii niemieckiej 292, przystanków autobusowych w Świnoujściu miałoby być 7, a autobusy miałby zatrzymywać się aż 12 razy w ciągu dnia.

Niemiecki przewoźnik UBB stoi na stanowisku, że decyzja urzędu w Rostocku w sprawie uruchomienia transgranicznej linii była uzgadniana z Głównym Inspektorem Transportu Drogowego w Polsce. Uważa także, że nie potrzebuje zgody polskiego samorządu na korzystanie z przystanków autobusowych, bo w przepisach Unii Europejskiej nic o takich zgodach nie jest zapisane.

Tymczasem straż miejska zatrzymuje niemieckie autobusy wykonujące połączenia w ramach regularnej linii. Sytuacja jest patowa i zakończy się prawdopodobnie sporem w sądzie.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

166 komentarzy

 1. Co za problem? Zróbmy linię C i niech jeździ aż do Bansin.

 2. Brzenczyszczykiewicz

  Polskie Busy tak samo w niemczech staja na przystanku niemieckim,

 3. Dzidzia bizon-155 majne kamraten aleś gust onkel wermachtu

 4. A z moich obserwacji wynika że w Świnoujściu jest więcej Polskich Niemców niż samych niemców czyli ludzi, którzy dawno temu wyjechali do niemiec a teraz przyjeżdżają do Polski i niemców udają i srają dalej niż dupę mają przyjeżdżają do Polski na wakacje bo tu mają taniej a udają kurwa zarobionych niemców a jak coś kupują to gadają po niemiecku i kur…. franka palą, że polskiego nie znają bo myślą że jak bedą gadać po niemiecku to zostaną lepiej obsłużeni. ŻENADA !!! Wstyd mi za was POLACZKI udajecie kogoś kim nie jesteście… Tak jak ci co w anglii na szmacie jadą a przyjeżdżają do Polski i opowiadają jak oni to w anglii nie żyją dobrze a są zwykłymi szmatami do podłogi…. Zmieńcie mentalność bo to dalej jest prostactwo i plebs a niemiecka tablica na samochodzie tego nie zmieni … Słoma z butów dalej wystaje… Jest takie powiedzonko … Cham ze wsi wyjdzie, wieś z chama nigdy…

 5. Odświerzyli słupy graniczne?? Przywróci8c spowrotem granicę z niemcami a wtedy wjazd i wyjazd na podstawie paszportów. Olpuć niemiecką Unię oseudoEuropejską!!!!

 6. Odświerzyli słupy graniczne?? Przywróci8c spowrotem granicę z niemcami a wtedy wjazd i wyjazd na podstawie paszportów. Olpuć niemiecką Unię oseudoEuropejską!!!!

 7. Kij ma zawsze dwa końce.

  Jak w Niemczech Polskie firmy robią nieuczciwą konkurencję niemieckim firmom, świadcząc usługi po zaniżonych cenach dumpingowych to jest dobrze !!!

  A gdzie jest swoboda działalności gospodarczej i wolność do konkurencji w ramach UE.

  My domagamy się tej wolności i swobody dla polskich firm ale gdy dany kraj UE np. Niemcy, Francja, itd. chcą aby działające polskie firmy prowadziły swą działalność uczciwie, nie zaniżając stawek, płacąc polskim pracownikom pracującym w ich kraju , odpowiednie wynagrodzenie wg prawa danego kraju, itd. to już jest źle, my podnosimy krzyk !!!

  • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

   Kij ma dwa końce, ale widełki mają trzy.
   Pomijam kij, który miał dwa końce, ale ktoś jeden koniec odciął.

  • A kto ma większosc rynku prasowego spożywczego itp w Polsce. NIEMCY. WIĘC JAK TO się ma do tego o czym piszesz

 8. Dość już tych ukłonów w stronę Niemców .Wpierw wpuszczono tylnymi dzwiami do Świnoujścia przewoźnika promowego TT-Line ,który wyhamował rozbudowę floty polskiej firmy Unity Line zabierając zyski polskim firmom promowym ,a teraz jest problem z transportem komunalnym .Te wszystkie decyzje zapadały za rządów mafii PO-PSL .Czas przywrócić normalność .

 9. Ja bym suchy chleb jadl a Niemcowi bym dupy niepodcieral !!!

 10. Ile razy jestem w Świnoujściu tyle razy jestem zdumiona ilością Niemców tam bytujących.Czują się jak u siebie a ja mam wrażenie,że to tereny wciąż niemieckie i czuję się z tym żle!My, Polacy jesteśmy kulturalnym, grzecznym,miłym narodem,natomiast dookoła bezczelność i buta. Myślę,że pora na naszą metamorfozę – traktujmy naszych sąsiadów grzecznie ale stanowczo i bez zbędnych ceregieli,bez achów i ochów – w świecie zachodnim liczy się moc i siła!Płynęłam kiedyś/ponad 10 lat temu/ statkiem do Świnoujścia , na którym do polskich pasażerów zwracano się z megafonu po niemiecku ! Wszyscy pasażerowie byli oburzeni,rozlegały się gwizdy,miałam zamiar interweniować,wróciłam z wczasów dosłownie zniesmaczona.

 11. Pogonić to szwabskie tałatajstwo do Islamskiego Berlina !!!

 12. kieroecy niemieccy chyba powinni zarabiac tyle ile poslki kierowca po przekroczeniu granicy?13 pln brutto /h

 13. To jest przykrywka, wożą teraz turystów po to ażeby sprawdzić co im wolno, jak się okaże że im wolno to zaczną wozić muzułmanów w jedną stronę

 14. A Niemce się dołożyli do budowy tego, z czego chcą korzystać? (przystanki, drogi) odprowadzają jakieś podatki do kasy miasta? Jeśli nie, to WYPAD!!…

  • To jest w końcu niemieckie miasto, Swinemuende. Wg Traktatu podpisanego w Poczdamie w 1945r. Ziemie Zachodnie, pomorze, Śląsk został przydzielony Polsce TYLKO w TYMCZASOWĄ administrcję na 50 lat. %0 lat już dawno minęło. A teraz rząd PiS domaga się reparacji wojennych od Niemiec. Każdy kij ma dwa końce!

   • Oj, biedactwo wypędzone. U Angeli ci chyba lepiej, nie? To co cię tak 4 litery bolą? Tak, jasne. Oddać szwabom Świnoujście i parę innych miast dorzucić – będą mieli gdzie upychać 'uchodźców’. A my się będziemy bić o 'nasz’ Lwów itd. Ale ludzie są głupi. Wolą wojny, zamieszki, przepychanki od pokojowego życia.

   • Filozof i ty uważasz, gdyby to była prawda to niemiaszki przez te 22 lata nic by nie zrobiły żeby ziemię zachodnie były w ich granicach? To jest typowa szwabska metodach małych kroków. Uważają się za panów i władców Europy i prowokują. To samo powinny zrobić polskie firmy przewozowe, a bilety powinny być w złotówkach ciekawe ile czasu trzeba będzie aż niemiecka firma padnie. Popieram PiS w kwestii reparacji. Jak można zniszczyć kraj, wybić tyle milionów ludzi i nie zapłacić za to? SKANDAL to zbyt małe słowo.

   • Pieprzysz. To może powiesz o ziemiach zagrabionych na wschodzie, przez Stalina? Są zasady. Polska to Polska Niemcy to Niemcy My słowianie a oni Germanie poczytajhistorię. Działanie 5 kolumny w Gliwicach i Katowicach, a potem broń swoich ziomków. Ja podpisuję się gościu wypędzony bo mam osobowość, a Ty jesteś nikim – wypendzony.

    • Klucicie sie i Sami nie wiecie o co prawda jest ze gdyby nie turystyka niemiecka szwedzka i dunska to w swinoujsciu psy by dupami szczekali miasto szwagrow i tepota

   • Kto cię wypędzał..wracaj…kup u swoich mieszkanie i żyj jak polacy..lub niemcy którzy już tutaj w tej oazie spokoju są…..roboty w pośredniaku w bród..

  • Tak samo jak my Polacy płacimy za ich autostrady w Niemczech…

  • Zbudowali Swinoujscie. To styknie

  • Mysle , ze wybudowano przystanki przy udziale dotacji z UE. A Polacy się dołożyli do niemieckich autostrad? Jeżeli nie to wypad.

 15. Ja się jedzie do Niemiec w żadnej restauracji po polsku nie mówią w Polsce karta niemiecka kelnerki muszą szprechać po niemiecku. W euro mogą płacić… wlazimy bez mydła

 16. Zauważcie ile Niemców mieszka w Świnoujściu już nie długo jak powiedzą jesteśmy u siebie

 17. Abstrahując od calej sytuacji. Wyjasni ktos dlaczego funkcjonariusz SM przekracza swoje uprawnienia i zatrzymuje pojazdy do kontroli. Ustawa o ruchu drogowym jasno mowi. Przez to komendant prace moze stracic. Po co sie sam napada?? I nie wie dodatkowo co moze SM. POLICJa zreszta tez.

  Strażnicy gminni (miejscy) są uprawnieni do wykonywania kontroli ruchu drogowego wobec:
  1) kierującego pojazdem:
  a) niestosującego się do zakazu ruchu w obu kierunkach, określonego odpowiednim znakiem drogowym,
  b) naruszającego przepisy ruchu drogowego, w przypadku ujawnienia i zarejestrowania czynu przy użyciu urządzenia rejestrującego;
  2) uczestnika ruchu naruszającego przepisy o:
  a) zatrzymaniu lub postoju pojazdów,
  b) ruchu motorowerów, rowerów, wózków rowerowych, pojazdów zaprzęgowych oraz o jeździe wierzchem lub pędzeniu zwierząt,
  c) ruchu pieszych”.

  • No masz chyba jasno napisane w artykule i pkt 2a. Zatrzymali się w niedopuszczalnym dla nich miejscu, tj. Przystanku autobusowym, z którego korzystać nie mogą.

  • Bo mają prawo zatrzymać pojazd do kontroli tak ja SG,SC,ŻW,IDno i Policja. A po drugie jakby tak zrobił Polski przewoznk dostałby mandat i to nie mały za wjazd bez porozumienia „obu krajów” i zawrócony do Polski. A oni zaczynają przeginać. Ktoś tu napisał że po naszej stronie w restauracjach i w sklepach i nie tylko są tłumaczenia po Niemiecku. A dlaczego niema tłumaczenia na Polski po Niemieckiej stronie. Musimy im wchodzić w dupę. Oni mówią że jak jesteś w Niemczech mów po niemiecku. To jak niemcy jadą do Polski niech mówią po Polsku. Traktujmy ich jak oni nas .

  • Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem dyskutuj. Sznurówki Cię niestety wyprzedzily.

 18. Czy tak trudno przekazać Niemcom, że te przystanki są prywatne? i nie mają prawa z nich korzystać bo UE nie ma nic do prywatnych firm i ich własności i co z nią robią… Straż miejska powinna wystawiać mandaty płatne na miejscu…

 19. Pytanie. Czy niemieccy kierowcy dostają mandaty za brak świateł,bo w okolicach targu i nie tylko jeździ ich pełno. Ja za brak takowych dostałem. Byłem w Świnoujściu w lipcu.

 20. „Uważa także, że nie potrzebuje zgody polskiego samorządu na korzystanie z przystanków autobusowych, bo w przepisach Unii Europejskiej nic o takich zgodach nie jest zapisane.” Głupie tłumaczenie z którego wynika że przepisy ustalane lokalnie w Niemczech można olać jeśli nie ma tego w przepisach Uni Europejskiej (pewnie dla tego pozwalają imigrantom na wszystko).

 21. były pracownik TVN i Gazety Wyborczej

  Zatrzymywać autobus niemiecki kontrolować szczegółowo tak z 30 minut i dawać mandaty z zakresu widełek maksymalne.
  Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz , pracowałem w GW i TVN i za napisanie czegoś takiego jak w pierwszym zdaniu byłaby od razu dyscyplinarka, tam jest cenzura gorsza niż za PRLu choć większość szefów tam są synami lub córkami towarzyszy rządzących w tym ustroju.

  • To i pewnie Niemcy z naszymi samochodami bęą robić to samo . A czy to jest nam potrzebne.Trzeba było tylu lat zeby byłó normalnie wiec trzeba ton wszystko zepsuć.podeptać Czy o to chodziu ?????

  • Ty chlopie jestes z sekty pisuarskich patriotow bo glupszego czlowieka w dzisiejszych czasach poza tym obozem nie znajdziesz, stara cepeliacka tradycja i nienawisc katolicka narodu zawsze pokrzywdzonego

   • Poldi : a ty z zapewne z tej sekty debili co leżą na chodniku i i tupią w barierki? Po stylu wypowiedzi poznałam…taki kodosko-qresko-petruski.

   • Aleś człowieku pojechał… Zastanów się bez tej Twojej cepeliackiej tradycji, która Cię chyba dotyczy: do Berlina nie możemy wjechać samochodem bez normy X (chyba 5). Tak? Czy coś jest o tym w przepisach europejskich? Raczej nie. Czy się stosujesz? Tak, bo Berlin czy land czy kot wie kto ustalił sobie takie prawo. Niemcy sa na swoim i mogą sobie takie coś uchwalić. Ich państwo, miasto, itd. Czy nasi kierowcy spoza firm opłacających przystanki, nie posiadający zgody na zatrzymywanie się na przystankach mają prawo zatrzymać się na przystankach np. w Świnoujściu? Nie, bo za to są wysokie kary i każdy normalnie myślący polski kierowca nie wjedzie na przystanek, na którym mu nie wolno się zatrzymać (dotyczy całego kraju). To dlaczego takie prawo dajesz bezczelnym Niemcom? Oni dobrze wiedzą, że nie mogą się zatrzymać na tych przystankach – i mają w d… miejscowe prawo. Bez problemu takie prawo pewnie by otrzymali – wiąże się to jednak z wniesieniem jakichś opłat, bo przystanki trzeba utrzymać, posiadać jakiś grunt, utwardzić, zamontować tablice informacyjne, wiaty. Skoro Niemcy tacy dobrzy – niech wykupią sobie 7 wysepek w Świnoujściu, wybrukują, oznaczą i się tam zatrzymują. Ciekawe, czy jak jakieś autobusy incognito by się tam zatrzymywały – czy byliby wtedy zadowoleni? Czy o takich protestach tez byłaby jakaś wzmianka w unijnych przepisach? Ci Niemcy (firma transportowa)po prostu traktują nas jak buraków i nie widzę powodów, żeby wylizywać im jeszcze za to zady … w ramach dobrosąsiedzkiej współpracy 🙂 A tak a’propos: jestem katoliczką i sama boję się wjechać do zatoczki autobusowej – są za to wysokie kary

    • Bunia do berlina nikt nie wjedzie bez zielonej naklejki 4. I tutaj jest roznica , dotyczy to takze i niemcow.

    • ????co ma wiara katolicka wspolnego do wjazdu na przystanek autobusowy ????????????a propo jak sie gora nie dogada to Plebs bedzie macil

   • Nadstaw jeszcze dupa niemcom bo łaskę juz robisz

  • Sądząc po stylu Twojego wpisu, to w GW pracowałeś na stanowisku konserwatora powierzchni płaskich. Zastanawiam się, skąd więc u Ciebie wiedza na temat cenzury?

   • O zwolennik GW prawda Cię boli? Przecież nie trzeba mieć dużego ilorazu inteligencji żeby to wiedzieć. Wystarczy czytać. Problem w tym, że jak się zaduzo czyta to powstają nieodwracalne zmiany w mózgu i staje się pożytecznym idiotą.

  • co za troll pisowski 😀

 22. Zamknijcie granicę i po kłopocie. Nie będzie Niemców i tłoku przez nich spowodowanego. To że ubędzie połowy kasy z turystyki w budżecie to przecież nie problem.

  • Dunczycy juz 2 lata temu zamkneli granice z Niemcami, a turystow niemieckich w tym roku tyle, ze domow letniskowych zabraklo.

  • Tu chodzi o wspolprace
   raz juz Niemcy Polakow wykiwali
   I teraz znowu wznowili przewozy
   ale bez wspolpracy z Polska
   czy to jest w porzadku

  • Tak drodzy komentatorzy porządek musi byc. Jesli my nie możemy u nich zatrzymywac się poza wyznaczonomi miejscami, to vice versa , ale my jedziemy do nich do pracy, a Oni na zakupy do nas. Tak czy siak mamy z tego kasę. Pozdrawiam.

 23. jak świat światem , nigdy Niemiec i Rusek nie będzie Polakowi bratem

 24. Kici Kici miał

  Jak jedziecie Polki podcierac tyłki Niemcom to wszystko jest cacy

  • Jakby nie jezdzili podcierac to byscie helmuty w gownach zgnili

  • myjaca osrane dupy

   Palancie,a dasz mi jesc w Polsce,utrzymasz mnie?Wez sie pier..nij w ten pusty leb.Co ma wspolnego praca opiekunek debilu z autobusami?Zmien ziolo,bo to juz ci mozg wyzarlo.

   • Zaprezentowałeś iście polską kulturę. Wstyd mi za ciebie.

   • Kto ma godność i ambicje a nie tylko jakieś konsumpcyjne podejście do życia nigdy nie zrozumie że Polak brzmi dumnie. Ja dzisiaj za nic w świecie nie chciałbym być szwabem czy Francuzem. jestem Polakiem i mimo że żyję skromniej jestem szczęśliwy. Nie czuję się jak śmieć imigrancka w Niemczech

   • Kto ma godność i ambicje a nie tylko jakieś konsumpcyjne podejście do życia nigdy nie zrozumie że Polak brzmi dumnie. Ja dzisiaj za nic w świecie nie chciałbym być szwabem czy Francuzem. jestem Polakiem i mimo że żyję skromniej jestem szczęśliwy. Nie czuję się jak śmieć imigrancka w Niemczech

   • Jest tyle innych prac. Nie trzeba myć dup starym faszystom. Więcej honoru.

  • A ty jak siedzisz w Polsce to piszesz że polak jejdzi pocierać dupe Niemcówi ale jak ty bys wyjechał na niemcy to by bylo wszystko ok

 25. Marek Jankowski

  IV Rzesza już zaczyna prowokować jak w 39roku

 26. ciężko się was czyta. wstyd mi

 27. Te autobusy będą przywozić jeszcze więcej niedobrych Niemców , tych Niemców z których żyje Świnoujście

  • zubenelgubenupi

   Gdyby było mniej Niemców, to by było więcej turystów z innych stron, ale to niemieckie bydło odstrasza normalnych ludzi.

 28. Polskim autokarom nie wolno się zatrzymywac poza wyznaczonymi przystankami.Muszą miec zezwolenie miejscowych władz .Oczywiscie mowię o przystankach w niemczech.

  • Tak to prawda. Za Niemców trzeba sie wziąć i zacząć traktować ich tak j ad k oni nas.

   • frajerzy debile beda ich bronic. A tu czas pokazac gdzie ich miejsce. Przejedzcie sie do kolobrzegu gdanska. Pelno starych szwabow sobie rzadzi sie naszymi miastami. K…a co to ma byc?Ceny tez dla szwabow w Euro!! SKANDAL

  • Krzysztof Augustyn

   Nie wypowiadaj się sprzedajny frycu w naszych sprawach 5kolumna fałszywe świnie

 29. To co w komentarzach jest poposane to skandal. Wstyd mi za Polakow. Co za swinie

 30. Pokroić opony, obrzucić farbą i kamieniami najeźdźców… a polską policję poprosić żeby nie spieszyła się zbytnio w przypadku zgłoszenia. Szkopy zmyją się ze Świnoujścia w dwa dni.

 31. Ludzie coś Wam powiem, jestem jak to się mówi PIS-iorem, ale chce być w miarę rzetelny. Jesli tak Was bulwersuja te autobusy, nie mówię że sa ne legalne czy nie, to musi rozstrzygnąć prawdopodobnie sąd, ale wiecie ile polskich busów jedzie codziennie do Niemiec ? Ile Polaków i Polek jedzie tam do pracy ? Ile siedzi tam na socjalach? Nie wypisujecie że to faszyssci, bo kilka autobusów wjechało do PL. To nie czołgi, przestańcie, to trzeba po prostu wyjaśnić i dojść do porozumienia. Mamy zrec sie i z Niemcami i z Ruskimi ? Juz wyszło nam to bokiem. Skoro chcielismy do Unii musimy tez respektowac prawa unijne, albo z niej wyjść. Nie mówie o uchodźcach, bo sobie ich przyjeli bez pytania innych o zgodę, więc to ich pasztet, ale sprawy takie jak transport czy inne gospodarcze i handlowe musza być wzajemnie rozwiązywane.

  • Krzysiek, tu nie chodzi ile busów wozi rejsami ludzi do Niemiec do pracy czy po coś tam, tylko o regularne linie z Niemiec do Polski a to róznica jeździć jak np. PKS a Miejski.

   • Eeee….to autobus miastowy a nie przewozowy . A na polsce nie zarobia polakow zatrzymuja na pl blachach karaja a my co tez mamy im odposzczac ?

   • Pani Barbaro, „Sindbad” z Opola wykonuje setki regularnych kursów codziennie z Polski do Niemiec (i nie tylko!). W polu to one się nie zatrzymują, tylko na przystankach/dworcach. Coś mi tu śmierdzi jakąś nagonką na UBB. Nie wróży do dobrze dla interesów Świnoujścia.

    • ale idiota xD chodzi o samowolke, ale za głupi na to jesteś by zrozumieć. i co z tego ze jestes z pis, to pokazuje kto to taki pisior

  • Panie Krzysiu! Zgadzam się z Panem, że trzeba takie sprawy wyjaśniać pokojowo i zgodnie z prawem.

  • Anna Dziewanowsk

   Tak duzo prawdy jest w tym co piszesz, tez tak uwazam.Skoro nas tam jada jak do sidbie wiec jakim prawem robimy z tego problem.Moim zdaniem powinno to byc prawnie zalatwione ze kazdy wjazd takiego autokaru owinnien byc odnotowany powinni oplacic za korzystanie z naszych drog.Pasazerowie powinni byc poddani kontroli by wykluczyc przerzut imigrantow, narkotykow czy broni.Tak sie dzieje w wielu krajach i nie stanowi to problemu.

   • Niestety weszla Pani do EU bez znajomosci prawa. Polska jest czlonkiem UE i obowiazuje uklad z Szengen. Wiec kontrole , o ktorych Pani mowi nie moga miec miejsca. Proponuje wiec nastepnym razem kiedy Pani bedzie na cokolwiek i kogokolwiek glosowac zastanowic sie nad tego konsekwencjami, a przede wszystkim czytac programy wyborcze, ksztalcic sie, uczyc jezykow, podrozowac ( takze do Niemiec), odwiedzic osrodki dla azylantow, porozmawiac z uchodzcami, pojsc do kosciola, usmiechac sie i pomagac potrzebujacym.

    • Proszę wybrać się autobusem do Niemiec. Prawie każdy autobus jest kontrolowany. Więc jak widać kontrole mogą mieć miejsce. Zwłaszcza pojazdów komunikacji publicznej, gdzie kierowca nie pyta kogo przewozi.

    • a co to za miasto szegen to w chinach?

     • Pani napisała poprawnie nazwę Szengen, bo obowiązuje polska pisownia nazw i miejsc. Dlatego nie piszemy Canada ale Kanada

    • Kontrole nie moga miec miejsca bla bla bzdura kto nie jezdzi ten klepie belokot.Niemcy sprawdzaja Polskie autobusy bardzo czesto prosze nie klamac bo ze ta Pani nie zna obowiazujacych praw w uni bo to nie prawda.Niemcy kontroluja nie tylko oznakowana policja ale tez po cywilnemu i maja w dupie prawa uni ,!!

    • Nie masz zielonegonpojecia o układzie z Schengen…

   • Problem może być jeden My tam do pracy a oni mogą nam regularnie podsylac ciapakow na niemieckim paszporcie z instrukcja gdzie ma maja się dalej zgłosić Teoria spiskowa?Kto wie ?może jak się rozkręca to już nie

  • czytamy ze zrozumieniem czy te nasze busy które jeżdżą do Niemiec zatrzymują się na przystankach i przewożą Nimców ?? zarabiając na tym ?? Jak sądzisz człowieku czy pierwszy lepszy Polak mógłby w Polsce obsłgiwać linie bez pozwolenia

  • Mosz Recht ????????????

  • Jak mawiał wielki Polak Hipolit Cegielski- Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród…. Taki z pana pisior jak z Kaczyńskiego Piłsudski.. Oni przynajmniej udają eurosceptycznych.

  • Zadzwoń do pierwszej z brzegu firmy i spytaj ile płacą za używanie przystanków w D, zdziwisz się.

  • REGINA DONARSKAr

   Panie Krzysztofie , nie podzielam Panskiego zdania -podejrzewam natomiast ,ze Niemcy stopniowo wchodza na tereny POLSKI w celu pozniejszego ich przywlaszczenia , na co od dawna maja chrapke….To jest niekorzystny uklad dla POLSKI !!!!!!!

  • alez oczywiscie ze jezdza sama bylam pilotem Sindbada i powiem Tobie ze kazde zatrzymanie autokaru na niemieckim przystanku autobusowym to koszt 20 Euro a co do busow to te akurat z ludzmi jada pod konkretny adres a nie zabieraja pasazerow z ich przystankow i nie zarabiaja w taki sam sposob jak liniowe autobusy wiec proponowalabym uruchomic dodatkowo linie neuronow pod kopula [pozdrawiam Agnieszka

  • 12 razy dziennie przyjadą i zgarną pieniądze za bilety a Polski przewoźnik pójdzie na szczaw i mirabelki. Niemiec niech rządzi u siebie!

  • Panie Krzysztofie po pierwsze my jedziemy transitem ,a i oni też tu jeżdżą po drugie Niemcy stopniowo chcą zawłąszczyć Polską i stosują od nitki do kłębka. Nie zastanawiało Pana dlaczego cicho siedzi Erika Schteibach,która walczyła o ziemie ,które są teraz po stronie Polskiej? Otóż siedzi cicho ,bo Merkelowa ją uciszyła powiedziała jej żeby siedziala cicho,a Polaków za pomocą PO i Nowoczesnej wykupi i tak się dzieje niestety. Przypomnijmy,że za czasów PO Niemcy wykupili 90% mediów w Polsce za bezcen, Niemcy wykupili też np. Za 2 mld euro udziały w polskich bankach ,które to były de facto warte 66mld euro . Czy jeszcze Panu więcej przykładów napisać ? Proszę pilnie sledzić co się dzieje w Polsce !

  • Ale jak Niemcy przyjeżdżają do ścia i zostawiają swoje renty na straganach i u lekarzy albo jak Polacy siedzący na socjalu w de i wydający ten socjal w pl albo wypłaty to niekt nie robi problemu ze niemieckie pieniądze zostawiaNe są w pl.albo jak Kindergeld pobierają jak dziecko jest w pl.a o głupie bilety afera.polski autobus tańszy to jezdzijcie polskim nikt wam nie karze jeździć niemieckim.

  • Krzysiek , a co tutaj ma do rzeczy informacja za jaką opcją polityczną jesteś….. Ja myślę , że ” nie jesteś PiSiorem ” jak deklarujesz . Masz intelekt bliższy lemingowi , więc nie troluj , bo ci pomysłów zabraknie .

  • A wiesz ile Niemcy nam ukradli podczas wojny dlatego musimy tam jeździć i normalne pieniądze zarabiać bo zniszczyli wszystko co się dało rozumiesz a teraz sobie wjezdzaja jak do siebie ja mówię WON

   • Zniszczyli Polskę, namordowali Polaków, ukradli złoto, i inne cenne rzeczy, nie wypłacili odszkodowań (tylko Polsce), potem ukradkiem nawykupowali za przyzwoleniem „polskich polityków” za bezcen naszych zakładów przemysłowych, hut, stoczni, kopalń, nabudowali swoich marketów nie płacąc podatków i banków wyprowadzając nasze pieniądze z Polski i wyzyskując polskich robotników, a teraz pozwalają sobie na nieuprawniony wjazd i korzystanie z przystanków! Polski właściciel firmy przewozowej musi mieć zgodę na zatrzymywanie się na przystankach, a obcy to już nie? Co z tego że Niemcy zostawiają swoje pieniądze w Świnoujściu? Zostawiają w Kauflandzie, bo jest taniej! A te ich zostawione pieniądze i tak do nich wrócą! Oni robią tylko dobry interes bo kupują taniej, inaczej utopiliby nas w łyżce wody! Ktoś z komentujących dobrze zauważył, że za chwilę może będą próbować tymi autobusami przewozić do Polski nachodźców, bo inaczej się nie udało. Ech…A wy młodzi, lepiej obserwujcie co się dzieje i myślcie, bo przyszłość wasza i waszych dzieci przed wami!

  • Nie pleć głupot. Aby świadczyć usługi transportowe w Polsce należy mieć na to zezwolenie władz. Takie jest prawo. I jego naruszenie przez kogokolwiek powinno mieś skutki.

 32. BARDZO PROSTE…NIE KORZYSTAC Z AUTOBUSOW UBB I SIE ZMYJA A JAK NIE TO PARE GRANATOW…A FAKT NASTEPNYM RAZEM PRZYWIOZA TERRORKE Z BRODAMI I KOZAMI…HAHAHA

  • I w taki sposób Niemcy kolejny raz złamią prawo. Tak być może emigrantów nielegalnie próbują przemycić. Ponieważ ci którzy są w Europie są przestępcami, ponieważ nieletalnie dostali się na kontynent. Mało kto o tym mówi To Są przestępcy!!!! Jestem za pomocą w krajach gdzie toczy się wojna ale to są „szczury” młode solne chłopaki.

 33. przyjeżdżają jak do siebie bo mają taniej i nie nauczą się nawet po polsku Dziękuję po posiłku,Masakra Świnie niemieckie!!!????????????

 34. Horvat Aleksandra

  niemcy znow pokazali akurat 1 sierpnia ..czuja sie bezkarni Rzad Polski nie powinien odpuscic Niemcom to nasz kraj i tu jest prawo Polskie nie Unijne..teraz autobusy a pozniej? co–trzeba sie przeciwstawic Niemcom oni nie sa Panami Swiata juz nie raz pokazali na co ich stac …dosyc tego –dlaczego Rzad Polski nie interweniuje….

  • REGINA DONARSKAr

   Co wogole dzieje sie z RZADEM POLSKIM -niedawno bylismy zachwyceni , ale teraz stwierdzam , ze w RZADZIE zaczyna sie sytuacja (sorry) : KAZDY #$%^&* NA SWOJ STROJ !!!!

  • Swinemünder

   Tak prawo UE jest wazniejsze od polskiego na terenie wewnatrzunijnym a wiec rowniez w Polsce !

 35. Może my im wysyłajmy nasze autobusy, skoro prawo UE stoi ponad prawem Polski 😀

 36. Nowa wersja prowokacji gliwickiej?

 37. Jezeli raz ustapimy ,to ulegniemy ,trzymajmy sie swoich zasad.

 38. UE to fasyzstowska IV rzesza.

 39. Stanisław Motycki (von Habsburg - Lothringen)

  Jak nazywa się ten Niemiec który tak uważa , że UE przepisy są ważniejsze ?

 40. a w sądzie UBB wygra, chwalicie unię, a dla patriotów unia to pijawka która zessawa pieniądze, i tożsamość narodową, nie wiem czym się tak polacy ekscytowali jak do niej wchodzili, wiadomo było że szukają dojnej krowy na socjjal, tak trudno się domyślić? przez ponad rok polska nie korzystała z funduszy unijnych, o tym się nie mówi, a teraz jeszcze sankcje… to teraz powiedzcie po co nam ta unia? W imie lepszego życia pod sztandarem szariatu?

  • Niech najpierw Niemcy i Francja na siebie naloza sankcje bo nie przyjęli deklarowanych liczb uchodzcow. Niemcy 29% z deklarowanej liczby a Francja 17%. Innym wytykają a sami źle robią i wtykają na siłę a jak nie to sankcje. Poszukajcie w mecie a sami się przekonacie

 41. przecież to logiczne – utrzymywać przystanki będziemy my, a zarabiać na transporcie będzie angela

  • Jeszcze nie widziałem żeby w jakimkolwiek mieście komunikacja miejska była dochodowa i zarabiała. Wszędzie ten transport jest dotowany z podatków. Tylko żeby się na ten temat wypowiadać to warto trochę temat zgłębić a nie pleść androny.

 42. Niemieckie chamy pchają się w butach do Polski i śmią mówić ,że prawo unii stoi ponad naszym

 43. ⧿ⴺΔⴻⵒϢΖΗᦿΓ⧿

  Na razie autobusy, potem wjadą czołgami jak w 1939 roku.

  • Ale do Świnoujścia? W 1939 roku było przecież niemieckie, to jak mieli tam wjeżdżać?

   • Jaki historyk..czytaj wątek od początku a niemiaszki nasrają ci na łeb

   • ⧿ⴺΔⴻⵒϢΖΗᦿΓ⧿

    Ale ja Marcinku nie napisałem nic o Świnoujściu.
    Chciałeś być najmądrzejszy, a wyszedłeś na bylekogo…
    Byś nawet nie zrozumiał ironii, gdyby wyskoczyła z krzaków i kopnęła Ciebie w d☄⚐ę.

  • Za Strażą Miejską powinna pójść nota dyplomatyczna, że niemiecka firma nie respektuje prawa Polskiego. Oraz Zimmermannowi przesłać jak Niemcy depczą prawa Polski. A czepiają się naszych ustaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.