Strona główna / Lokalne / Przez Świnoujście przepłyną najładniejsze żaglowce

Przez Świnoujście przepłyną najładniejsze żaglowce

Jednostki biorące udział w regatach The Tall Ships Races wyruszyły z litewskiej Kłajpedy i zmierzają do Szczecina. Zanim jednak dotrą do tego miasta będą miały do pokonania około 250 mil morskich. Meta zmagań wyznaczona została na wysokości Świnoujścia. Żaglowce powinny pojawić się w główkach portu w piątek.

To już ostatni etap rywalizacji w tegorocznych regatach The Tall Ships Races. Przed załogami spore wyzwanie – muszą zmagać się nie tylko ze zmiennymi warunkami pogodowymi, ale zapewne także ze sporym zmęczeniem. W końcu za nimi już prawie miesiąc na morzu – 800 mil morskich samego wyścigu, rejs przyjaźni i wizyta w czterech portach miast gospodarzy (Halmstad, Kotka, Turku i Kłajpeda).

Po dwóch etapach regat w klasyfikacji generalnej prowadzi szwedzki Tre Kronor af Stockhom, który przewodzi również w swojej klasie A. Na prowadzeniu w klasie B jest Kapitan Borchardt, w klasie C na czele jest Black Diamond of Durham, a liderem klasy D jest Theia.

Do Szczecina przypłyną załogi w sumie z 17 krajów m.in. z Omanu, Brazylii, Niemiec, Holandii, Czech, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Zmagania jednostek śledzić można na bieżąco na stronie www.tallships.szczecin.eu/pl/sledzenie-jednostek

Zobacz również

Kierowca terenówki wjechał w ogrodzenie

Kierowca samochodu przejechał przez ogrodzenie posesji przy ulicy Szkolnej/Kuglinów i zatrzymał się na posesji. Do …

Jeden komentarz

  1. Najładniejsze przez Świnoujście. …a pozostałe przez Szczecin (od kuchni)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.