Strona główna / Lokalne / Przez Świnoujście przepłyną najładniejsze żaglowce

Przez Świnoujście przepłyną najładniejsze żaglowce

Jednostki biorące udział w regatach The Tall Ships Races wyruszyły z litewskiej Kłajpedy i zmierzają do Szczecina. Zanim jednak dotrą do tego miasta będą miały do pokonania około 250 mil morskich. Meta zmagań wyznaczona została na wysokości Świnoujścia. Żaglowce powinny pojawić się w główkach portu w piątek.

To już ostatni etap rywalizacji w tegorocznych regatach The Tall Ships Races. Przed załogami spore wyzwanie – muszą zmagać się nie tylko ze zmiennymi warunkami pogodowymi, ale zapewne także ze sporym zmęczeniem. W końcu za nimi już prawie miesiąc na morzu – 800 mil morskich samego wyścigu, rejs przyjaźni i wizyta w czterech portach miast gospodarzy (Halmstad, Kotka, Turku i Kłajpeda).

Po dwóch etapach regat w klasyfikacji generalnej prowadzi szwedzki Tre Kronor af Stockhom, który przewodzi również w swojej klasie A. Na prowadzeniu w klasie B jest Kapitan Borchardt, w klasie C na czele jest Black Diamond of Durham, a liderem klasy D jest Theia.

Do Szczecina przypłyną załogi w sumie z 17 krajów m.in. z Omanu, Brazylii, Niemiec, Holandii, Czech, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Zmagania jednostek śledzić można na bieżąco na stronie www.tallships.szczecin.eu/pl/sledzenie-jednostek

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

Jeden komentarz

  1. Najładniejsze przez Świnoujście. …a pozostałe przez Szczecin (od kuchni)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.