Strona główna / Lokalne / Wracając z wakacji stracił prawo jazdy

Wracając z wakacji stracił prawo jazdy

Policjanci świnoujskiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy. Spieszący się do domu po zakończonym urlopie 44-letni kierowca z Wielkopolski pędził z prędkością 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 50 km/h.

Kontrolujący ruch pojazdów przy ulicy Karsiborskiej policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli jadący z nadmierną prędkością pojazd. Pomiar laserowym miernikiem wskazał przekroczenie dopuszczalnej obowiązującej w tym miejscu prędkości o 60 km/h. Funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu samochodem osobowym marki BMW.

– 44-letni mieszkaniec Wielkopolski niestety nie zwrócił uwagi na znaki drogowe i tym samym nie zmniejszył prędkości poruszając się w terenie zabudowanym. Mężczyzna tłumaczył swój pośpiech zakończonym urlopem i chęcią szybszego powrotu do domu – informuje Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

44-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Dodatkowo na jego koncie będzie zapisanych 10 punktów karnych, które ulegną anulowaniu po upływie roku od chwili popełnienia wykroczenia.

Zobacz również

Najnowsze dane o zakażeniach wirusem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Sanepid poinformował, że na terenie województwa zachodniopomorskiego są kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. · …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.