Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Straż miejska zatrzymuje niemieckie autobusy

[ZDJĘCIA i FILM] Straż miejska zatrzymuje niemieckie autobusy

Kolejny dzień międzynarodowego konfliktu! Świnoujska straż miejska nie wpuszcza do miasta autobusów należących do niemieckiego przewoźnika UBB. Dzień wcześniej autobusy wykonywały kursy regularne po Świnoujściu. Według samorządu polskiego miasta – nielegalnie. Inspekcja Transportu Drogowego miała wydać zgodę niemieckiemu przewoźnikowi. Jednak do chwili obecnej nikt z tej instytucji nie potwierdził naszej redakcji takiego faktu.

Straż miejska zatrzymuje autobusy na drodze wjazdowej do miasta. W ich opinii powodem jest łamanie prawa przez przewoźnika w dniu wczorajszym. Przedstawiciel UBB twierdzi, że działania są nielegalne, a niemiecka firma wykonuje przewozy transgraniczne zgodnie z prawem. Jak zaznacza, nie wykonuje transportu pasażerów pomiędzy przystankami w Polsce.

W środę autobusy zatrzymywane były na ul. Wojska Polskiego. Przedstawiciel firmy UBB Radosław Ciepłuch twierdzi, że nielegalnie, a prezydent Janusz Żmurkiewicz, nadużywa swoich uprawnień. Dodaje jednocześnie, że autobusy niemieckiej firmy mogą korzystać z przystanków autobusowych należących do Komunikacji Autobusowej i żadna zgodna nie jest do tego potrzebna.

Prezydent Miasta Świnoujścia jest poirytowany całą sytuacją. Firma UBB bowiem chciała utworzyć połączenie transgraniczne ze stroną polską. Jednak ostatecznie z tego zrezygnowała i chce samodzielnie prowadzić przewozy pomiędzy Polską i Niemcami.

Według rozkładu autobusowego linii niemieckiej 292, przystanków autobusowych w Świnoujściu miałoby być 7, a autobusy miałby zatrzymywać się aż 12 razy w ciągu dnia.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.