Strona główna / Lokalne / Brakuje miejsc do postoju autokarów

Brakuje miejsc do postoju autokarów

Autokary w dzielnicy nadmorskiej to normalność. Każdego dnia przywożą i odwożą turystów mieszkających w okolicznych hotelach. Kierowcy mają jednak kłopot, bo pojazdy tarasują przejazd nawet na kilkanaście minut.

– Odwieczny problem jest na ulicy Kasprowicza, przy dużym ośrodku wczasowym. Ulica jest wąska, a ruch jednokierunkowy. Gdy taki autokar zatrzyma się, aby zabrać lub wysadzić pasażerów, trwa to długo. Auta muszą stać w korku, bo wszędzie jest ruch jednokierunkowy. Nie można tego objechać – żali się jeden z mieszańców.

Na ten problem raczej nie znajdziemy recepty. Ośrodki wczasowe, w większości nie dysponują parkingami. Trudno sobie także wyobrazić, żeby kierowca zatrzymywał się kilkaset metrów dalej, aby wysadzić turystów i ciężkie bagaże. Pozostaje nam się uzbroić w cierpliwość. Chociaż wiemy, że czasami trwa nawet kilkanaście minut, a sytuacja jest tym gorsza, gdy bardzo się nam śpieszy, a możliwości zawrócenia nie ma.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Jeden komentarz

  1. Jest rozwiązanie – ośrodki wczasowe wykupują miejsca parkingowe pod swoim domem i tym samym nie blokują przejazdu – proste i bezpieczne. A kto odpowie za to że karetka nie dojedzie do potrzebującego pomocy? Dlaczego mieszkańcy mają wracać po pracy i dodatkowo (oprócz np. promu) stać kilkanaście minut za autokarem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.