Strona główna / Lokalne / Brakuje miejsc do postoju autokarów

Brakuje miejsc do postoju autokarów

Autokary w dzielnicy nadmorskiej to normalność. Każdego dnia przywożą i odwożą turystów mieszkających w okolicznych hotelach. Kierowcy mają jednak kłopot, bo pojazdy tarasują przejazd nawet na kilkanaście minut.

– Odwieczny problem jest na ulicy Kasprowicza, przy dużym ośrodku wczasowym. Ulica jest wąska, a ruch jednokierunkowy. Gdy taki autokar zatrzyma się, aby zabrać lub wysadzić pasażerów, trwa to długo. Auta muszą stać w korku, bo wszędzie jest ruch jednokierunkowy. Nie można tego objechać – żali się jeden z mieszańców.

Na ten problem raczej nie znajdziemy recepty. Ośrodki wczasowe, w większości nie dysponują parkingami. Trudno sobie także wyobrazić, żeby kierowca zatrzymywał się kilkaset metrów dalej, aby wysadzić turystów i ciężkie bagaże. Pozostaje nam się uzbroić w cierpliwość. Chociaż wiemy, że czasami trwa nawet kilkanaście minut, a sytuacja jest tym gorsza, gdy bardzo się nam śpieszy, a możliwości zawrócenia nie ma.

Zobacz również

W niedzielę Świnoujska Wystawa Pupili

Konkurs na najdłuższy psi ogon oraz najbardziej puszysty koci ogon, porady weterynarzy, behawiorysty, hodowcy psów …

Jeden komentarz

  1. Jest rozwiązanie – ośrodki wczasowe wykupują miejsca parkingowe pod swoim domem i tym samym nie blokują przejazdu – proste i bezpieczne. A kto odpowie za to że karetka nie dojedzie do potrzebującego pomocy? Dlaczego mieszkańcy mają wracać po pracy i dodatkowo (oprócz np. promu) stać kilkanaście minut za autokarem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.