Strona główna / Lokalne / Bez wiz, nielegalna praca i niezgodny cel pobytu

Bez wiz, nielegalna praca i niezgodny cel pobytu

Przebywających w Polsce wbrew przepisom 21 cudzoziemców z Ukrainy i Indonezji otrzymało w dniach 3-10 sierpnia decyzje o zobowiązaniu do powrotu. To efekt przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontroli legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców.

Kontrole wykazały, że 10 cudzoziemców przebywało na terytorium naszego państwa bez ważnych wiz lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu, 5 nielegalnie wykonywało pracę, a cel i warunki wjazdu oraz pobyt 4 osób był niezgodny z deklarowanym. Poza tym 2 osoby przeterminowały swój pobyt w Polsce.

Cudzoziemcy, zgodnie z otrzymanymi decyzjami, muszą opuścić Polskę. Ponadto otrzymali zakaz ponownego wjazdu do naszego kraju od 6 do 12 miesięcy. Postępowania administracyjne przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina, Świnoujścia, Kołobrzegu, Gdyni, Gdańska i Elbląga.

Zobacz również

Hanna Owczaruk Mistrzynią Polski Młodziczek

Zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Hanna Owczaruk zdobyła w dniach 24-25.09.2022 r. złoty medal Mistrzostw Polski …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.