piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Niemki poszarpały się z policjantem. Trafiły na „dołek”

Niemki poszarpały się z policjantem. Trafiły na „dołek”

Sąd w Świnoujściu wydał wyrok wobec dwóch obywatelek Niemiec, które naruszyły nietykalność cielesną policjantów podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych. 54- i 76-latka wszczęły awanturę na plaży, po tym, jak należący do nich nie trzymany na smyczy i bez kagańca pies rasy rottwieler zaatakował dziecko. Kobiety zostały skazane na następny dzień po zderzeniu, stając przed sądem w trybie przyspieszonym.

Do zdarzenia doszło w środę. Na plaży doszło do ugryzienia dziecka przez psa. Policjanci ustalili, że pies rasy rottweiler bez kagańca i nie trzymany na smyczy podbiegł i skoczył na 8-letniego chłopca. Przybyły na miejsce ambulans opatrzył dziecko, które nie odniosło poważniejszych obrażeń.

– Policjanci dotarli do właścicielki zwierzęcia, którą okazała się 54-letnia obywatelka Niemiec. Kobieta miała pod opieką jeszcze jednego psa tej samej rasy, była też w towarzystwie swojej 76-letniej matki. Podczas trwającej interwencji obie kobiety awanturowały się, zachowywały arogancko, czuć było od nich woń alkoholu – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Policjanci chcieli wlepić jej mandat, ale Niemka nie zgodziła się. Przewieziona do komendy 54-latka nie stosowała się do poleceń, zachowywała się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy.

– Również druga z kobiet także naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariusza, popełniając tym samym przestępstwo – informuje policjantka.

W związku ze złamaniem prawa 54- i 76-latka zostały zatrzymane w policyjnej izbie zatrzymań. Po nocy spędzonej na „dołku” mundurowi przedstawili obu kobietom zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, do których się przyznały.
Sąd w trybie przyspieszonym rozpatrzył sprawę.  Następnego dnia po zdarzeniu zapadł wyrok skazujący 54- oraz 76-latkę na grzywnę po 1.000 zł. Dodatkowo właścicielka psa za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

Zobacz również

P. Szefernaker: do końca tygodnia do samorządów trafi ok. 4,5 mld zł

Do końca tygodnia do samorządów trafi jedna trzecia z prawie 13,7 mld zł, czyli ok. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.