Strona główna / Lokalne / Niemki poszarpały się z policjantem. Trafiły na „dołek”

Niemki poszarpały się z policjantem. Trafiły na „dołek”

Sąd w Świnoujściu wydał wyrok wobec dwóch obywatelek Niemiec, które naruszyły nietykalność cielesną policjantów podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych. 54- i 76-latka wszczęły awanturę na plaży, po tym, jak należący do nich nie trzymany na smyczy i bez kagańca pies rasy rottwieler zaatakował dziecko. Kobiety zostały skazane na następny dzień po zderzeniu, stając przed sądem w trybie przyspieszonym.

Do zdarzenia doszło w środę. Na plaży doszło do ugryzienia dziecka przez psa. Policjanci ustalili, że pies rasy rottweiler bez kagańca i nie trzymany na smyczy podbiegł i skoczył na 8-letniego chłopca. Przybyły na miejsce ambulans opatrzył dziecko, które nie odniosło poważniejszych obrażeń.

– Policjanci dotarli do właścicielki zwierzęcia, którą okazała się 54-letnia obywatelka Niemiec. Kobieta miała pod opieką jeszcze jednego psa tej samej rasy, była też w towarzystwie swojej 76-letniej matki. Podczas trwającej interwencji obie kobiety awanturowały się, zachowywały arogancko, czuć było od nich woń alkoholu – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Policjanci chcieli wlepić jej mandat, ale Niemka nie zgodziła się. Przewieziona do komendy 54-latka nie stosowała się do poleceń, zachowywała się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy.

– Również druga z kobiet także naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariusza, popełniając tym samym przestępstwo – informuje policjantka.

W związku ze złamaniem prawa 54- i 76-latka zostały zatrzymane w policyjnej izbie zatrzymań. Po nocy spędzonej na “dołku” mundurowi przedstawili obu kobietom zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, do których się przyznały.
Sąd w trybie przyspieszonym rozpatrzył sprawę.  Następnego dnia po zdarzeniu zapadł wyrok skazujący 54- oraz 76-latkę na grzywnę po 1.000 zł. Dodatkowo właścicielka psa za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

Zobacz również

Świnoujście zobaczą miliony widzów!

Dzięki tym kamerom Świnoujście będą codziennie oglądać na żywo miliony widzów w całej Polsce! Kamery …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.