Strona główna / Lokalne / Plantacja konopi w barze szybkiej obsługi

Plantacja konopi w barze szybkiej obsługi

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu  skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Mirosławowi  G. podejrzanemu  o uprawę konopi innych niż włókniste i wytwarzanie z nich środków odurzających w postaci marihuany.

W wyniku czynności służbowych funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przeszukali  jeden z  barów szybkiej obsługi w Międzyzdrojach. Podstawą do podjęcia  czynności były ustalenia z których wynikało , że właściciel lokalu zajmuje się dystrybucją narkotyków.

– W trakcie przeszukania  lokalu  policjanci  ujawnili ukryte pod dywanem wejście do piwnicy. W pomieszczeniach piwnicy znajdowały się dwie lodówki wypełnione marihuaną o łącznej masie 3 144,01 gramów,   a nadto ponad 100 krzewów konopi i  łodygi roślin o łącznej masie 372,88 grama, a nadto sprzęt i przedmioty  służące do produkcji narkotyków -termometry i wentylatory służące do utrzymywania stałej temperatury i wilgotności powietrza, puste doniczki i ziemia w workach – wymienia prokurator Małgorzata Wojciechowicz.

W trakcie przeszukania w lokalu nie było jego właściciela. W wyniku podjętych działań Mirosław G. został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świnoujściu. Po przeprowadzeniu badań fizykochemicznych biegli ustalili,  zabezpieczone rośliny w postaci krzewów konopi mogły posłużyć do uzyskania około 4620 działek handlowych marihuany.

Mirosław G.  przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, za które grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

Nawet będąc na urlopie można pamiętać o Bohaterach

W Świnoujściu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ratownicy wodni o godzinie 17 zapalili biało-czerwone flary. …

2 komentarze

  1. Palacz Zawodowiec

    Panie Redaktorze. Wykazał się pan ignorancja i nie znajomością prawa. W Polsce prawnym zakazem i ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii objęta jest tylko i wyłącznie Konopia Indyjska. Wszystkie Hybrydy Ruderalis z Sativa L. lub czyste odmiany 100 % genetycznie Sativa L. nie jest w Polsce nielegalna.

  2. Dla nich posiadanie nasiona konopi pokarmu dla królików, to mega plantacja.
    Kogoś fantazja poniosła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.