Strona główna / Lokalne / Plantacja konopi w barze szybkiej obsługi

Plantacja konopi w barze szybkiej obsługi

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu  skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Mirosławowi  G. podejrzanemu  o uprawę konopi innych niż włókniste i wytwarzanie z nich środków odurzających w postaci marihuany.

W wyniku czynności służbowych funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przeszukali  jeden z  barów szybkiej obsługi w Międzyzdrojach. Podstawą do podjęcia  czynności były ustalenia z których wynikało , że właściciel lokalu zajmuje się dystrybucją narkotyków.

– W trakcie przeszukania  lokalu  policjanci  ujawnili ukryte pod dywanem wejście do piwnicy. W pomieszczeniach piwnicy znajdowały się dwie lodówki wypełnione marihuaną o łącznej masie 3 144,01 gramów,   a nadto ponad 100 krzewów konopi i  łodygi roślin o łącznej masie 372,88 grama, a nadto sprzęt i przedmioty  służące do produkcji narkotyków -termometry i wentylatory służące do utrzymywania stałej temperatury i wilgotności powietrza, puste doniczki i ziemia w workach – wymienia prokurator Małgorzata Wojciechowicz.

W trakcie przeszukania w lokalu nie było jego właściciela. W wyniku podjętych działań Mirosław G. został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świnoujściu. Po przeprowadzeniu badań fizykochemicznych biegli ustalili,  zabezpieczone rośliny w postaci krzewów konopi mogły posłużyć do uzyskania około 4620 działek handlowych marihuany.

Mirosław G.  przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, za które grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

2 komentarze

  1. Palacz Zawodowiec

    Panie Redaktorze. Wykazał się pan ignorancja i nie znajomością prawa. W Polsce prawnym zakazem i ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii objęta jest tylko i wyłącznie Konopia Indyjska. Wszystkie Hybrydy Ruderalis z Sativa L. lub czyste odmiany 100 % genetycznie Sativa L. nie jest w Polsce nielegalna.

  2. Dla nich posiadanie nasiona konopi pokarmu dla królików, to mega plantacja.
    Kogoś fantazja poniosła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.