Strona główna / Lokalne / Burza- łagodnie w Zachodniopomorskiem
Foto: Archiwum

Burza- łagodnie w Zachodniopomorskiem

Burze, które minionej nocy (z piątku na sobotę) przetoczyły się nad Pomorzem Zachodnim nie wyrządziły wielu szkód. Strażacy interweniowali ok 100 razy – głównie w powiatach drawskim i stargardzkim – najczęściej przy usuwaniu powalonych konarów drzew.

– W Czaplinku i Radomyślu (powiat drawski) spadające gałęzie i wiatr uszkodziły dachy dwóch budynków mieszkalnych, ale nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców – mówi wojewoda Krzysztof Kozłowski.

W sobotę rano wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. PKP funkcjonuje bez zakłóceń,  Port Świnoujście również. ENEA Szczecin nie odnotowała wyłączeń prądu. ENERGA Koszalin – wyłączenia głównie w okolicach Drawska i Złocieńca – tam ok. 700 odbiorców pozbawionych jest prądu.

Wojewoda Krzysztof Kozłowski zwrócił się dziś do burmistrzów i wójtów z pismem, w którym informuje o możliwości uzyskania zapomogi od państwa dla mieszkańców na pokrycie szkód wywołanych przez wichury i burze. Oprócz 6 tys. jednorazowego zasiłku celowego poszkodowani mogą uzyskać 20 tys. zapomogi oraz do 100 tys. zł na odbudowę domu przy największych zniszczeniach.

Zobacz również

Najnowszy raport z postępu prac budowy tunelu w Świnoujściu. Zobacz zdjęcia!

W okresie od 18 maja do 24 maja 2020 roku Wykonawca rozpoczął roboty przygotowawcze dla …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.