piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Burza- łagodnie w Zachodniopomorskiem
Foto: Archiwum

Burza- łagodnie w Zachodniopomorskiem

Burze, które minionej nocy (z piątku na sobotę) przetoczyły się nad Pomorzem Zachodnim nie wyrządziły wielu szkód. Strażacy interweniowali ok 100 razy – głównie w powiatach drawskim i stargardzkim – najczęściej przy usuwaniu powalonych konarów drzew.

– W Czaplinku i Radomyślu (powiat drawski) spadające gałęzie i wiatr uszkodziły dachy dwóch budynków mieszkalnych, ale nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców – mówi wojewoda Krzysztof Kozłowski.

W sobotę rano wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. PKP funkcjonuje bez zakłóceń,  Port Świnoujście również. ENEA Szczecin nie odnotowała wyłączeń prądu. ENERGA Koszalin – wyłączenia głównie w okolicach Drawska i Złocieńca – tam ok. 700 odbiorców pozbawionych jest prądu.

Wojewoda Krzysztof Kozłowski zwrócił się dziś do burmistrzów i wójtów z pismem, w którym informuje o możliwości uzyskania zapomogi od państwa dla mieszkańców na pokrycie szkód wywołanych przez wichury i burze. Oprócz 6 tys. jednorazowego zasiłku celowego poszkodowani mogą uzyskać 20 tys. zapomogi oraz do 100 tys. zł na odbudowę domu przy największych zniszczeniach.

Zobacz również

Od dziś zmiany organizacji ruchu związane z budową ronda

Wykonawca budowy drogi ekspresowej S3 zawiadomił, że od dnia 6 października wprowadzi czasowe zmiany organizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.