Strona główna / Lokalne / Burza- łagodnie w Zachodniopomorskiem
Foto: Archiwum

Burza- łagodnie w Zachodniopomorskiem

Burze, które minionej nocy (z piątku na sobotę) przetoczyły się nad Pomorzem Zachodnim nie wyrządziły wielu szkód. Strażacy interweniowali ok 100 razy – głównie w powiatach drawskim i stargardzkim – najczęściej przy usuwaniu powalonych konarów drzew.

– W Czaplinku i Radomyślu (powiat drawski) spadające gałęzie i wiatr uszkodziły dachy dwóch budynków mieszkalnych, ale nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców – mówi wojewoda Krzysztof Kozłowski.

W sobotę rano wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. PKP funkcjonuje bez zakłóceń,  Port Świnoujście również. ENEA Szczecin nie odnotowała wyłączeń prądu. ENERGA Koszalin – wyłączenia głównie w okolicach Drawska i Złocieńca – tam ok. 700 odbiorców pozbawionych jest prądu.

Wojewoda Krzysztof Kozłowski zwrócił się dziś do burmistrzów i wójtów z pismem, w którym informuje o możliwości uzyskania zapomogi od państwa dla mieszkańców na pokrycie szkód wywołanych przez wichury i burze. Oprócz 6 tys. jednorazowego zasiłku celowego poszkodowani mogą uzyskać 20 tys. zapomogi oraz do 100 tys. zł na odbudowę domu przy największych zniszczeniach.

Zobacz również

Zmiana przepisów rejestracyjnych. Będą bezpłatne naklejki na prom dla zmotoryzowanych mieszkańców Świnoujścia?

Od piątku 4 grudnia zmienia się prawo ułatwiające zarejestrowanie pojazdu. Do dziś przepisy traktowały różnie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.