Strona główna / Lokalne / Jeden z największych holowników w Europie na Sail Świnoujście

Jeden z największych holowników w Europie na Sail Świnoujście

W sobotę oraz niedzielę w godzinach 8:00 – 12:00 i 13:00 – 18:00, będzie można wejść na pokład jednego z największych holowników w Europie – FAIRPLAY35!
Jest to holownik eskortujący, przygotowany do obsługi zbiorników LNG. Holownik o szerokości 37 metrów, wybudowany został w 2011 roku w hiszpańskiej stoczni Astilleros Armon. Zwiedzanie ze względów bezpieczeństwa, które jest tutaj najważniejsze, ograniczone będzie do 6-osobowych grup. Na pokładzie jednocześnie przebywać będą mogły dwie takie grupy – czujnie oprowadzane przez członków załogi. Choć holownik jest udostępniony dla zwiedzających, musimy liczyć się, że w każdej chwili może zostać wysłany do pracy. Jesteśmy jednak dobrej myśli i wierzymy, że zwiedzanie odbędzie się bezproblemowo. Holownik będzie zacumowany przy zewnętrznym nabrzeżu portu jachtowego, tuż obok okrętu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża – również udostępnionego do darmowego zwiedzania.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

3 komentarze

  1. ten holownik to nawwet nie jest w czolowce 10o najwiekszych holownikow europy skad wy te wiadomosci bierzecie hehehehe

  2. Holownik ma 37 m dlugosci a 17 szerokosci. Autor nie doczytal.

  3. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Dwa razy po sześć osób, to do usranej śmierci wszyscy chętni go nie zwiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.