Strona główna / Lokalne / Marynarze umacniają przerwane wały przeciwpowodziowe

Marynarze umacniają przerwane wały przeciwpowodziowe

Około 50 żołnierzy z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz 12. Dywizji Zmechanizowanej walczy z powodzią na terenie gminy Darłowo. Akcja usuwania wyrwy w wale przeciwpowodziowym na rzece Grabowa trwa od godzin nocnych.

Żołnierze w ramach Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Darłowo do akcji zostali wysłani wczoraj (środa 23 sierpień). W wale przeciwpowodziowym na rzece Grabowa, poniżej mostu w Porzeczu (gmina Darłowo) nastąpiła około 15 metrowa wyrwa. Po przybyciu w zalewany rejon żołnierze natychmiast przystąpili do działań. W użyciu są Pływające Transportery Samobieżne, samochody ciężarowo – terenowe z powietrza w operacji uczestniczy również wojskowy śmigłowiec. Zadanie wojska polega na uszczelnieniu oraz naprawie wału przeciwpowodziowego. Wbijane są pale, kładzie się siatki stalowe, w końcu wyrwę zasypuje się workami z piachem. Praca w rejonie jest bardzo trudna, żołnierze walczą z czasem aby ograniczyć ewentualne zniszczenia. Na miejscu akcją dowodzi kapitan Arkadiusz Drzewiecki.

W Wojskowym Zgrupowaniu Zadaniowym Darłowo udział biorą żołnierze oraz ciężki sprzęt z 8. Batalionu Saperów z Dziwnowa (8. Flotylla Obrony Wybrzeża), 8. Pułku Przeciwlotniczego z Koszalina (12. Dywizja Zmechanizowana) oraz śmigłowiec Mi-17 z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Mińska Mazowieckiego.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.