Strona główna / Lokalne / Nielegalny pobyt i praca

Nielegalny pobyt i praca

Dwudziestu dwóch cudzoziemców otrzymało w ciągu ostatniego tygodnia decyzje zobowiązujące do opuszczenia terytorium Polski po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontrolach legalności pobytu i zatrudnienia.

W przypadku siedmiu obywateli Ukrainy powodem wystawienia decyzji było nielegalne wykonywanie pracy. Jedenastu innych Ukraińców, trzech obywateli Uzbekistanu oraz Tunezyjczyk przebywało w Polsce bez ważnej wizy, po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu pobytu wskazanego w wizie lub też cel i warunki wjazdu były niezgodne z deklarowanymi.

Postępowania administracyjne przeprowadzili w tych sprawach funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina, Gdańska, Kołobrzegu, Elbląga, Władysławowa, Świnoujścia i Gdyni. Wobec wszystkich cudzoziemców komendanci placówek Straży Granicznej orzekli o zakazach ponownego wjazdu do Polski od sześciu miesięcy do trzech lat.

Zobacz również

Jak bezpiecznie wypożyczyć książki? Płyną przykłady ze świata

Przez koronawirusa wszystkie biblioteki zostały zamknięte. Czytelnicy zostali odcięci od książek. Tymczasem, jak się okazuje, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.