środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Działkowcy Świnoujścia dziękują i zapraszają!

Działkowcy Świnoujścia dziękują i zapraszają!

Działkowcy świnoujskich ogrodów działkowych bardzo dziękują wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę wsparcia inicjatywy ufundowania sztandaru dla świnoujskich ogrodów działkowych. Szczególnie dziękujemy Stowarzyszeniu Grupa Morska „Cała Naprzód” oraz Partii „Nowoczesna”, które, jako pierwsze zareagowały na  nasz apel. Szczególne podziękowania kierujemy do Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie, który od początku wspiera materialnie, ale także pozostaje ważnym promotorem idei, która będzie kolejną cegiełką na budowie chlubnych tradycji ruchu działkowego w Polsce.

Słowa podziękowania należą się także indywidualnym działkowcom R.O.D. „Granica”: panom Marcinowi Kosińskiemu, Jarosławowi Szwed, Henrykowi Gronowskiemu oraz innym , którzy zechcieli przyczynić się do ufundowania znaku chluby działkowej świnoujścian.

Na podziękowanie zasłużyły także instytucje i organizacje z naszego miasta. Dziękujemy: Prezydentowi Miasta Świnoujście, Uzdrowisku Świnoujście S.A. , Terminalowi Promowemu Sp. z o.o. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Świnoujściu. Są też działkowcy, którzy wsparli naszą inicjatywę –  przez skromność- nie wyrażając przy tym zgody na publikację ich nazwisk –  ale im także serdecznie dziękujemy!

– Jednocześnie chcielibyśmy powiadomić wszystkich działkowców z dziesięciu świnoujskich ogrodów oraz mieszkańców naszego miasta, że w dniu 9 września o godz. 11.30 na Placu Mickiewicza przed Urzędem Miasta rozpoczną się uroczystości Okręgowego Dnia Działkowca, w czasie których poświęcony zostanie sztandar  Polskiego Związku Działkowców dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych miasta Świnoujścia. Serdecznie zapraszamy mieszkańców licznego udziału w tym, ważnym dla naszej społeczności święcie! Informujemy jednocześnie, że dzień wcześniej, 8 września o godzinie 18.00 w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza sprawowana będzie msza święta w intencji działkowców oraz ofiarodawców ufundowanego sztandaru dla świnoujskich R.O.D. Prosimy wszystkich działkowców jak i gości naszego miasta o liczne przybycie na tę uroczystość.

Szczegółowy program dostępny jest na afiszach kolportowanych w mieście

Komitet Organizacyjny

Zobacz również

Policjanci ze Świnoujścia pilnowali bezpieczeństwa na niemieckiej autostradzie A20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komend miejskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz Komendy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.