środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Przez 20 lat była dyrektorką „Mieszka”. Grażyna Szczodry odeszła na emeryturę

Przez 20 lat była dyrektorką „Mieszka”. Grażyna Szczodry odeszła na emeryturę

Jej osoba, to w Świnoujściu doskonała marka, jeśli chodzi o wszystko, co związane jest z oświatą. W sumie przepracowała w niej 30 lat. Teraz odchodzi na emeryturę. Wcześniej pożegnali ją koledzy i koleżanki ze świnoujskich szkół oraz przedszkoli. Dziś na sesji Rady Miasta zrobił to Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Do podziękowań za wieloletnią pracę i życzeń dołączyli się również radni.

Prezydent wręczył Grażynie Szczodry pamiątkowy grawerton i kwiaty.

– Sądzę, że nie będzie nadużyciem, jeśli powiem, że wraz z przejściem na emeryturę pani Grażyny Szczodry, kończy się pewien etap w historii „Mieszka” – mówił prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Ale takie są koleje życia. Jej miejsce zajmie teraz Pan  Piotr Adamczyk.

– Jestem bardzo wzruszona, nie spodziewałam się takiego pożegnania, gdy prezydent zaprosił mnie na sesję. Praca w liceum, to była dla mnie wielka, piękna przygoda. Dzięki współpracy z Miastem, udało nam się wspólnie zrealizować wiele inwestycji,od tych najmniejszych ,jak szafki dla uczniów ,po te duże,  jak nowoczesne boisko sportowe – mówiła z kolei Grażyna Szczodry, po czym dodała z uśmiechem: – Ale przecież nie jest to pożegnanie na zawsze. Mimo, że na emeryturze, to zawsze chętnie będę służyła pomocą i radą. Zarówno pracownikom wydziału edukacji urzędu miasta, jak i moim koleżankom i kolegom nauczycielom i dyrektorom świnoujskich placówek edukacyjnych.

Grażyna Szczodry była dyrektorem największego w mieście Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I z Oddziałami Integracyjnymi od 11 września 1997 roku. Jest nauczycielem chemii.

– Kierowała i zarządzała szkołą w sposób wyróżniający się, wielokrotnie była nagradzana za swoją pracę jako dyrektora, ale i nauczyciela, wychowawcy – mówi podczas sesji Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Zawsze dobrze odbierana i ciesząca się uznaniem u uczniów, pracowników i rodziców.

W 2003 roku otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej i Kuratora oświaty. Rok później została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, a w 2010 roku Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. Sześciokrotnie nagradzał ją również Prezydent Miasta.

Uczniowie kierowanego przez nią liceum zdają egzaminy maturalne na wysokim poziomie; zdawalność matur jest na poziomie 98 procent. Grażyna Szczodry jest także autorką wielu artykułów do czasopism oświatowych.

Za jej kadencji popularny „Mieszko” stał się miejscem realizacji innowacji i eksperymentów pedagogicznych, m.in. dotyczących współpracy z niemieckimi szkołami. W 2004 roku Minister Oświaty Meklemburgii Przedpomorza przyznał szkole tytuł „Szkoły Europejskiej”. W tym samym roku liceum zyskało miano „Szkoły z Klasą”, a dwa lata później – Certyfikat Zachodniopomorskiej Szkoły Jakości i Złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. W rankingu portalu edukacyjnego Perspektywy plasuje się w gronie najlepszych tego typu szkół w Polsce, od kilku lat posiadając laur Brązowej Tarczy.

Dzięki zabiegom i zaangażowaniu Grażyny Szczodry, budynek szkoły jest w dużej części wyremontowany, stale doposażany, przyjazny także uczniom niepełnosprawnym. Potrafiła także urealnić jedno ze swoich marzeń – liceum na multimedialne centrum biblioteczne oraz najnowocześniejsze i najlepiej wyposażone laboratorium chemiczne w mieście.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.