Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Dzieci z przedszkola nr 10. Dziś weszły do zupełnie nowych sal

[ZDJĘCIA] Dzieci z przedszkola nr 10. Dziś weszły do zupełnie nowych sal

Wszystko nowe. Począwszy od mebli, wykładzin i reszty wyposażenia, po tynki na ścianach i rury kanalizacyjne. Tak wyglądają pomieszczenia dla dzieci z oddziałów Przedszkola Miejskiego nr 10, które znajdują się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 . Dziś po raz pierwszy pojawiły się w nich przedszkolaki. Odwiedzili je Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz i jego zastępca Paweł Sujka.

Rozumiem obawy niektórych rodziców przed przeprowadzką do nowych oddziałów – mówił prezydent Janusz Żmurkiewicz.  – Martwili się o swoje dzieci. Jak każdy rodzic, chcieli aby miały jak najlepsze warunki. To normalne. Jestem jednak przekonany, że to co teraz widzą, jak wyglądają pomieszczenia, w których przebywają ich dzieci, rozwiało te wcześniejsze obawy.

Otwarcie w SP nr 1 oddziałów dla najstarszych przedszkolaków pozwoliło na przyjęcie do macierzystego budynku Przedszkola Miejskiego nr 10 tych najmłodszych;  3-latków, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją.

W każdej z trzech grup, które znajdują się w budynku SP nr 1, jest 25 dzieci. To przede wszystkim 6-latki, choć są też i 5-latki.  Część przedszkolna znajduje się na parterze, w oddzielonej od szkoły strefie. Trzy sale zostały gruntownie wyremontowane. Podobnie jadalnia oraz toalety. Położono owe tynki na ścianach, nowe wykładziny na podłogach, dywaniki. Ustawione nowe meble. Nowe są także zabawki, elementy edukacyjne oraz sprzęt audiowizualny. W łazienkach jest nowa armatura,  kafelki, dodatkowo wybudowano ścianki działowe.

Dzięki porozumieniu pomiędzy dyrektorami szkoły i przedszkola, dzieci będą mogły korzystać z auli oraz sali do zajęć ogólnorozwojowych. Tuż przy szkole mają również plac zabaw.

Do już wprowadzonych zajęć dla przedszkolaków, od  października dołączą nowe. W planach jest wprowadzenie zajęć z ćwiczeniami korekcyjnymi oraz naukę podstaw języka niemieckiego poprzez zabawę.

Nowy rok szkolny Przedszkole Miejskie nr 10 rozpoczęło również z nową dyrektorką Ewą Brzozowską. Zastąpiła ona Annę Dul, która przeszła na emeryturę.

Info: BIK UM Świnoujście

Foto: Robert Ignaciuk, Wojciech Basałygo

Zobacz również

Woda w kranach w Świnoujściu jest badana częściej

Woda pitna dla odbiorców Świnoujścia nie jest pobierana z wód  powierzchniowych tj. ani z Odry …

6 komentarzy

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Dzień bez lansu, to dzień stracony.

  2. Wszystko nowe – na wyposażenie do terapii zabrakło funduszy nawet na używane…

  3. Czy są to sale dydaktyczne czy szatnie?????

  4. Włodarze miasta, to żadna łaska, że sale w szkole nr 1 zostały przygotowane dla 6 latków. Obowiązek stworzenia miejsc dla 3 i 4 latków w przedszkolach nie zwolnił Was z obowiązku przygotowania sal dla 6 latków.

  5. A dla kogo było to otwarcie? bo ani dzieci ani rodziców tam nie widać. Sami sobie kadzili?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.