środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Rusza grupa dla początkujących w WCT Świnoujście

Rusza grupa dla początkujących w WCT Świnoujście

Klub West Coast Team Świnoujście rozpoczyna nabór do grupy początkującej w brazylijskim jiu jitsu. – Chcemy zachęcić do przyjścia do nas osoby, które nigdy nie trenowały brazylijskiego jiu jitsu, czy żadnego innego sportu walki. Dawno nie było już u nas takiej grupy. Idea jest taka, żeby nowicjuszy nie rzucać od razu na głęboką wodę i uczyć ich, na spokojnie, podstaw – mówią trenerzy West Coast Team Świnoujście.

W klubie odbywają się treningi zarówno boksu jak i brazylijskiego jiu jitsu. Ten drugi sport zyskuje sobie coraz większą popularność; m.in. dzięki MMA, które pokazało, że umiejętność obalania przeciwnika i walki w parterze jest bardzo skuteczna. Klub West Coast Team Świnoujście zaprasza na treningi wszystkich bez względu na płeć, od nastolatków w wieku od 15 lat po osoby dorosłe bez górnej granicy wiekowej.

– Każdy kto chce nabrać tężyzny fizycznej, zgubić zbędne kilogramy, czy nauczyć się bronić jest u nas mile widziany – mówi Marcin Rąbel, trener  West Coast Team Świnoujście – W naszym klubie jest sporo osób, które z sukcesami startują na zawodach i w formule MMA, ale są i osoby, które nie mają ambicji startów na zawodach, ale po prostu lubią trenować. Liczymy, że podczas naboru trafią do nas zarówno ci, którzy chcieliby startować jak i ci, którzy chcieliby po prostu zacząć uprawiać sporty walki.

We wtorki o g. 20.00 będzie trening typowo pod początkujących prowadzony przez Marcina Rąbla. W poniedziałki o g. 18.30 jest trening w kimonach prowadzony przez Adama Lewandowskiego, w środę (g. 18.30) zapasy prowadzone przez Marcina Rąbla, a w piątki (g.18.30) trening walki w parterze prowadzony przez Adama Lewandowskiego. Trenerzy West Coast Team dodają, że w przypadku łączonych treningów w poniedziałek, środę i piątek rozgrzewka będzie wspólna, ale później będzie podział na tych zaawansowanych i na tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami walki.

– Brazylijskie jiu jitsu jest tak naprawdę dla każdego. Nie ma tutaj tylu kontuzji, co np. w uderzanych sportach walki i dobrze jest rozpocząć właśnie od tej formuły. To sport walki w sam raz, żeby rozruszać ciało i je trochę porozciągać. Fajna rzecz jednym słowem – dodaje Arkadiusz Lewandowski, trener West Coast Team Świnoujście.

Jeżeli chodzi o ubiór, to na początek wystarczą krótkie spodenki i koszulka. Jeżeli ktoś połknie bakcyla, to na poniedziałkowe treningi powinien zaopatrzyć się w GI, czyli kimono do brazylijskiego jiu jitsu.

Tekst i fot. Brunon Tomasiewicz

Zobacz również

Policjanci ze Świnoujścia pilnowali bezpieczeństwa na niemieckiej autostradzie A20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komend miejskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz Komendy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.