Strona główna / Lokalne / Ile kosztuje administrowanie miastem? Wydajemy na to dużą kumulację lotto!

Ile kosztuje administrowanie miastem? Wydajemy na to dużą kumulację lotto!

W 2010 roku w urzędzie miasta było 223 etatów, a aktualnie 247. Wydatki bieżące na utrzymanie administracji powiatowej i gminnej w  2010 roku wynosiły 11,3 mln złotych, co stanowiło 5,3 % dochodów budżetowych. W 2017 planowane jest ,że wyniosą około 5,9 % ogółu dochodów, czyli około 20,5 mln złotych, czyli nieco mniej niż pieniądze z ostatniej kumulacji lotto.

– W wydatkach tych odpowiednio – wynagrodzenia i składki od nich naliczane na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy wyniosły w 2010 roku 9,06 mln złotych, w 2017 -14,5 mln złotych – informuje Robert Karelus z magistratu.

Wydatki na tzw. zabezpieczenie działań statutowe urzędu przeznaczone mi. in  na  zakup materiałów i wyposażenia (materiały biurowe, wydawnictwa, prasa, dzienniki, środki czystości, paliwo,  meble, materiały eksploatacyjne, sprzęt informatyczny i inne, opłaty za energię, wodę, gaz, usługi remontowe, usługi różne, m. in.: usługi komunalne, ochrona obiektów, konserwacja i serwis sprzętu, bankowe, abonament za korzystanie z systemu bankowości internetowej usługi naprawcze, serwis sprzętu, nadzór informatyczny oprogramowania autorskiego, utrzymanie sieci lokalnej, dostęp do sieci Internet, utrzymanie strony internetowej oraz BIP, opłaty telekomunikacyjne, materiały papiernicze do sprzętu drukarskiego i urządzeń kserograficznych, akcesoria komputerowe, szkolenia, ubezpieczenia  etc. wyniosły w roku 2010 około 2,1 mln złotych, w 2017 – planowanych jest około 5 mln  złotych, co biorąc pod uwagę wzrost ,w przeciągu ostatnich 7 lat, cen za tego rodzaju usługi i towary nie jest różnicą dużą.

Zobacz również

Wiemy do kiedy będzie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Barlickiego

Od kilku dni zamknięty jest przejazd kolejowo – drogowy ul. Barlickiego przy ul. Ludzi Morza. …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Było by wiele taniej, gdyby nie te pazerne pasożyty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.