Strona główna / Lokalne / Ile kosztuje administrowanie miastem? Wydajemy na to dużą kumulację lotto!

Ile kosztuje administrowanie miastem? Wydajemy na to dużą kumulację lotto!

W 2010 roku w urzędzie miasta było 223 etatów, a aktualnie 247. Wydatki bieżące na utrzymanie administracji powiatowej i gminnej w  2010 roku wynosiły 11,3 mln złotych, co stanowiło 5,3 % dochodów budżetowych. W 2017 planowane jest ,że wyniosą około 5,9 % ogółu dochodów, czyli około 20,5 mln złotych, czyli nieco mniej niż pieniądze z ostatniej kumulacji lotto.

– W wydatkach tych odpowiednio – wynagrodzenia i składki od nich naliczane na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy wyniosły w 2010 roku 9,06 mln złotych, w 2017 -14,5 mln złotych – informuje Robert Karelus z magistratu.

Wydatki na tzw. zabezpieczenie działań statutowe urzędu przeznaczone mi. in  na  zakup materiałów i wyposażenia (materiały biurowe, wydawnictwa, prasa, dzienniki, środki czystości, paliwo,  meble, materiały eksploatacyjne, sprzęt informatyczny i inne, opłaty za energię, wodę, gaz, usługi remontowe, usługi różne, m. in.: usługi komunalne, ochrona obiektów, konserwacja i serwis sprzętu, bankowe, abonament za korzystanie z systemu bankowości internetowej usługi naprawcze, serwis sprzętu, nadzór informatyczny oprogramowania autorskiego, utrzymanie sieci lokalnej, dostęp do sieci Internet, utrzymanie strony internetowej oraz BIP, opłaty telekomunikacyjne, materiały papiernicze do sprzętu drukarskiego i urządzeń kserograficznych, akcesoria komputerowe, szkolenia, ubezpieczenia  etc. wyniosły w roku 2010 około 2,1 mln złotych, w 2017 – planowanych jest około 5 mln  złotych, co biorąc pod uwagę wzrost ,w przeciągu ostatnich 7 lat, cen za tego rodzaju usługi i towary nie jest różnicą dużą.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Było by wiele taniej, gdyby nie te pazerne pasożyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.