Strona główna / Lokalne / Miasto sprzedaje grunt. Otworzy się supermarket budowlany i stacja paliw?

Miasto sprzedaje grunt. Otworzy się supermarket budowlany i stacja paliw?

Miasto za teren przy ulicy Wojska Polskiego/Bałtyckiej chce ponad 17 mln złotych. Na pierwszej działce dopuszcza się lokalizację obiektów handlowych, gastronomicznych, kulturalnych, biurowych i hotelowych. Na drugiej działce można wybudować wielkopowierzchniowe centrum handlowo – usługowego, o powierzchni użytkowej części handlowo – usługowej do 15.000 m².

Nieoficjalnie mówi się, że terenem zainteresowana jest spółka budująca supermarkety budowlane Castorama. Mniejszą działką interesuje się także koncern paliwowy Lotos.

Nabywca będzie zobowiązany do zakończenia realizacji zabudowy w stanie surowym zamkniętym zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w terminie 60 miesięcy od nabycia nieruchomości.

Przetarg odbędzie się 09.11.2017 roku o godzinie 10.00 – w sali 130 Urzędu Miasta w Świnoujściu ul. Wojska Polskiego Nr 1/5 (I piętro).

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

4 komentarze

 1. Dlaczego nie mieszkania komunalne w przystępnych cenach? Co nam po takiej Castoramie?

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Nie długo sprzeda ten typ własną matę.
  -Żenada.
  Tam byłoby dobre miejsce na akłapark, a nie park wycinać…
  Sprzedawać, to każdy głupi potrafi – gospodarz z tego mierny.

 3. Zwykłe plotki. Za mały rynek dla Castoramy żeby wywalić 17 baniek + koszt budowy a do tego kolosalny problem ze znalezieniem pracowników. Okres zwrotu inwestycji nieprzystający do tego co można uzyskać z nowych otwarć w innych lokalizacjach w Polsce. Ale na jakiś ciekawy kompleks hotelowy ta wielka działka nadaje się znakomicie…

 4. Dlaczego nie na Warszowie ?czemu nie dokłada się starań do rozwoju tamtej części miasta. jeszcze trochę a w Świnoujściu nie bedzie żadnego lasu , czy terenu do spokojnego spaceru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.