Strona główna / Lokalne / Budżet Obywatelski. Chcą placu piknikowego w Przytorze – Łunowie

Budżet Obywatelski. Chcą placu piknikowego w Przytorze – Łunowie

Od poniedziałku 11 września 2017 r. rusza głosowanie na projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego 2018.

– Nasz projekt to budowa placu piknikowego tuż obok domu kultury – mówi mieszkaniec Przytoru -Łunowa i radny Sławomir Nowicki. – Mam nadzieję, że podobnie, jak w poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego, także i tym razem świnoujścianie zagłosują na nasz plac. Chcemy, aby było to miejsce dostępne dla wszystkich. Każdy będzie mógł tam zorganizować sobie grilla z rodziną czy znajomymi.

Głosowanie trwa od 11 do 29 września. W Przytorze-Łunowie głosować będzie można we wszystkich sklepach oraz w budynku przychodni zdrowia.

Zarząd Osiedla i mieszkańcy tej części miasta popierają pomysł.

– Co roku organizowane są u nas imprezy na rozpoczęcie sezonu letniego. Przychodzi mnóstwo ludzi, przyjeżdżają także z innych części miasta. Ustawiane są wtedy stoły, ławy do siedzenia, ale to nie to samo, co plac z całą tak zwaną małą architekturą: ławkami, miejscem na grilla czy ognisko, toaletą, sceną – mówią mieszkańcy – Tym bardziej, że miejsce jest. Trzeba je tylko zagospodarować.
Dodają, że gdyby taki plac był, to i wszelkiego rodzaju imprezy, spotkania byłyby częściej organizowane.

– A wiadomo, że to najlepiej cementuje społeczność, mieszkańców – argumentują.

Zgodnie z projektem, plac byłby ogrodzony i monitorowany całą dobę, a na noc zamykany.

– Zdaję sobie sprawę, że przy okazji głosowania, odezwą się również głosy krytyki mojej osoby za to, że nie powstało przejście na plażę, które wygrało w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego – mówi Sławomir Nowicki. – Ale to, że do tej pory go nie ma, nie oznacza, że odpuściłem temat. Absolutnie. Cały czas pilnuję sprawy i doprowadzę do jej szczęśliwego finału, mając zapewnienia prezydenta Żmurkiewicza.
Budżet obywatelski. Walczymy o plac piknikowy w Przytorze-Łunowie

Radny dodaje , że sprawa przejścia na plażę w Łunowie, przeciąga się w czasie, nie z jego czy miasta winy.

– Były kłopoty z koleją, przez której tory będzie przebiegało przejście – dodaje. – Najpierw się zgodzili, potem wycofali. Ostatecznie będzie biegło pod torami, a nie nad nimi. Trzeba było zmienić projekt. To znowu wymaga czasu. Stąd te opóźnienia. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się ogłosić przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Dzięki poparciu mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego, wyłożono kostką plac przed kościołem.

Dzisiaj obiekt wygląda pięknie i dojazd do cmentarza jest lepszy.
– Proszę mieszkańców również teraz o poparcie naszego obecnego projektu. Za oddany głos dziękuję w imieniu własnym i zarządu osiedla.

Organizator

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

5 komentarzy

 1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Przecież możecie sobie urządzać biby na polbruku w okół kościoła.
  -Chyba proboszcz nie będzie miał Wam za złe, że sobie przy kościele rozpalicie grilla…?

 2. mieszkanie 70 lat

  Panie radny prawda jest jedną zpojawia się stołek pod tyłkiem i teraz powiesz wszystko żeby zagrać tak żeby na ciebie głosować a każdy wie ze chcesz zniszczyć nasza plaże las itp kładka będzie ale jak wybudują drogę, wszystko co robimy w naszej wsi lunowo Przytor to zasługa mieszkańców a ty radny się tylko podpinasz Pod to ze niby taki super jesteś a prawda jest jedną ze jesteś nieudacznikiem Nic nie potrafisz zorganizować pojawiasz się zawsze na końcu jak juz wszystko jest dopięte na ostatni guzik
  P.s. Budowa placu piknikowego żeby raz w roku zorganizowac imprezę to już przesada a nasza remizy strażacka pożal się Boże zaraz się zawali dach cieknie auto ledwo jeździ brak sprzętu to mówią strażacy i tak jest już od wielu lat

 3. Panie Radny. Tu nie chodzi o Pana krytykę za kladke czy cokolwiek, lecz Pana osobowość, która kręci i manipuluje ludźmi. Kolejny pomysł przed wyborami Grupy Morskiej. Zanin za coś się zabierzecie to popatrzcie w lustro, a następnie zapytacie się czy wam można ufac? Czekam na Pana Szczodrego! Nie chcę Nowickiego, Mikulskiej i calej reszty. Pan Olszar jeszcze się nada jak odsunie się od nich

 4. Panie Radny. Tu nie chodzi o Pana krytykę za kladke czy cokolwiek, lecz Pana osobowość, która kręci i manipuluje ludźmi. Kolejny pomysł przed wyborami Grupy Morskiej. Zanin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.