Strona główna / Lokalne / Budżet Obywatelski. Chcą placu piknikowego w Przytorze – Łunowie

Budżet Obywatelski. Chcą placu piknikowego w Przytorze – Łunowie

Od poniedziałku 11 września 2017 r. rusza głosowanie na projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego 2018.

– Nasz projekt to budowa placu piknikowego tuż obok domu kultury – mówi mieszkaniec Przytoru -Łunowa i radny Sławomir Nowicki. – Mam nadzieję, że podobnie, jak w poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego, także i tym razem świnoujścianie zagłosują na nasz plac. Chcemy, aby było to miejsce dostępne dla wszystkich. Każdy będzie mógł tam zorganizować sobie grilla z rodziną czy znajomymi.

Głosowanie trwa od 11 do 29 września. W Przytorze-Łunowie głosować będzie można we wszystkich sklepach oraz w budynku przychodni zdrowia.

Zarząd Osiedla i mieszkańcy tej części miasta popierają pomysł.

– Co roku organizowane są u nas imprezy na rozpoczęcie sezonu letniego. Przychodzi mnóstwo ludzi, przyjeżdżają także z innych części miasta. Ustawiane są wtedy stoły, ławy do siedzenia, ale to nie to samo, co plac z całą tak zwaną małą architekturą: ławkami, miejscem na grilla czy ognisko, toaletą, sceną – mówią mieszkańcy – Tym bardziej, że miejsce jest. Trzeba je tylko zagospodarować.
Dodają, że gdyby taki plac był, to i wszelkiego rodzaju imprezy, spotkania byłyby częściej organizowane.

– A wiadomo, że to najlepiej cementuje społeczność, mieszkańców – argumentują.

Zgodnie z projektem, plac byłby ogrodzony i monitorowany całą dobę, a na noc zamykany.

– Zdaję sobie sprawę, że przy okazji głosowania, odezwą się również głosy krytyki mojej osoby za to, że nie powstało przejście na plażę, które wygrało w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego – mówi Sławomir Nowicki. – Ale to, że do tej pory go nie ma, nie oznacza, że odpuściłem temat. Absolutnie. Cały czas pilnuję sprawy i doprowadzę do jej szczęśliwego finału, mając zapewnienia prezydenta Żmurkiewicza.
Budżet obywatelski. Walczymy o plac piknikowy w Przytorze-Łunowie

Radny dodaje , że sprawa przejścia na plażę w Łunowie, przeciąga się w czasie, nie z jego czy miasta winy.

– Były kłopoty z koleją, przez której tory będzie przebiegało przejście – dodaje. – Najpierw się zgodzili, potem wycofali. Ostatecznie będzie biegło pod torami, a nie nad nimi. Trzeba było zmienić projekt. To znowu wymaga czasu. Stąd te opóźnienia. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się ogłosić przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Dzięki poparciu mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego, wyłożono kostką plac przed kościołem.

Dzisiaj obiekt wygląda pięknie i dojazd do cmentarza jest lepszy.
– Proszę mieszkańców również teraz o poparcie naszego obecnego projektu. Za oddany głos dziękuję w imieniu własnym i zarządu osiedla.

Organizator

Zobacz również

Rybacka lina wkręciła się w śrubę promu

Do około godziny 12.00 przeprawę promową Warszów (promy Bielik) będzie obsługiwały dwa, a nie trzy …

5 komentarzy

 1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Przecież możecie sobie urządzać biby na polbruku w okół kościoła.
  -Chyba proboszcz nie będzie miał Wam za złe, że sobie przy kościele rozpalicie grilla…?

 2. mieszkanie 70 lat

  Panie radny prawda jest jedną zpojawia się stołek pod tyłkiem i teraz powiesz wszystko żeby zagrać tak żeby na ciebie głosować a każdy wie ze chcesz zniszczyć nasza plaże las itp kładka będzie ale jak wybudują drogę, wszystko co robimy w naszej wsi lunowo Przytor to zasługa mieszkańców a ty radny się tylko podpinasz Pod to ze niby taki super jesteś a prawda jest jedną ze jesteś nieudacznikiem Nic nie potrafisz zorganizować pojawiasz się zawsze na końcu jak juz wszystko jest dopięte na ostatni guzik
  P.s. Budowa placu piknikowego żeby raz w roku zorganizowac imprezę to już przesada a nasza remizy strażacka pożal się Boże zaraz się zawali dach cieknie auto ledwo jeździ brak sprzętu to mówią strażacy i tak jest już od wielu lat

 3. Panie Radny. Tu nie chodzi o Pana krytykę za kladke czy cokolwiek, lecz Pana osobowość, która kręci i manipuluje ludźmi. Kolejny pomysł przed wyborami Grupy Morskiej. Zanin za coś się zabierzecie to popatrzcie w lustro, a następnie zapytacie się czy wam można ufac? Czekam na Pana Szczodrego! Nie chcę Nowickiego, Mikulskiej i calej reszty. Pan Olszar jeszcze się nada jak odsunie się od nich

 4. Panie Radny. Tu nie chodzi o Pana krytykę za kladke czy cokolwiek, lecz Pana osobowość, która kręci i manipuluje ludźmi. Kolejny pomysł przed wyborami Grupy Morskiej. Zanin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.