Strona główna / Lokalne / Wypadek na Bałtyku. Nie żyje marynarz ze Świnoujścia!

Wypadek na Bałtyku. Nie żyje marynarz ze Świnoujścia!

Wojsko nie informuje o szczegółach zdarzenia. Wiadomo, że podczas ćwiczeń “Northern Coasts” w porcie w Karlskronie doszło do tragicznego wypadku. Śmierć poniósł jeden z marynarzy z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia. Te informację potwierdził rzecznik prasowy 8 FOW.

Według korespondenta Polskiego Radia, dwóch marynarzy wpadło do wody w porcie. Udało się ich wyciągnąć z wody. Rozpoczęto reanimację. Trafili do szpitala. Jeden z nich zmarł.

Organizatorami tegorocznego ćwiczenia NORTHERN COASTS 2017 są Marynarki Wojenne Szwecji i Niemiec. Manewry rozpoczęły się fazą portową w szwedzkim porcie Karlskrona. Do udziału w manewrach Marynarka Wojenna RP wydzieliła dwie jednostki uderzeniowe: fregatę rakietową ORP Gen. K. Pułaski i korwetę ZOP ORP Kaszub z 3. Flotylli Okrętów, a także niszczyciel min ORP Flaming i trzy trałowce: ORP Mielno, ORP Jamno i ORP Dąbie z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

W ćwiczeniu udział weźmie blisko 5 tysiące żołnierzy, ponad 50 okrętów, a także samoloty i śmigłowce z 16 państw.

Zobacz również

Kolejny raport z prac przy budowie tunelu pod Świną

Na wyspie Uznam wykańczany jest wiadukt w ciągi ulicy Karsiborskiej. W ubiegłym tygodniu z asfaltu …

Jeden komentarz

  1. NIE MA WYPADKÓW W WOJSKU JEST TYLKO BŁĄD, DO KTÓREGO ŻADEN ODPOWIEDZIALNY ZA LUDZI SIĘ NIE PRZYZNA A ZRESZTĄ W WOJSKU JEST TAKIE MYCIE RACZEK ZE ZAWSZE WYJDZIE PO STRONIE WOJSKA, WIADOMO JAK WSZYSTKIE SŁUŻBY DZIAŁAJĄ JAK JEDEN ZBIR CO ZŁEGO TO NIE ONI, ACZKOLWIEK ZŁEGO ROBIĄ NAJWIĘCEJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.