Strona główna / Lokalne / Wypadek na Bałtyku. Nie żyje marynarz ze Świnoujścia!

Wypadek na Bałtyku. Nie żyje marynarz ze Świnoujścia!

Wojsko nie informuje o szczegółach zdarzenia. Wiadomo, że podczas ćwiczeń “Northern Coasts” w porcie w Karlskronie doszło do tragicznego wypadku. Śmierć poniósł jeden z marynarzy z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia. Te informację potwierdził rzecznik prasowy 8 FOW.

Według korespondenta Polskiego Radia, dwóch marynarzy wpadło do wody w porcie. Udało się ich wyciągnąć z wody. Rozpoczęto reanimację. Trafili do szpitala. Jeden z nich zmarł.

Organizatorami tegorocznego ćwiczenia NORTHERN COASTS 2017 są Marynarki Wojenne Szwecji i Niemiec. Manewry rozpoczęły się fazą portową w szwedzkim porcie Karlskrona. Do udziału w manewrach Marynarka Wojenna RP wydzieliła dwie jednostki uderzeniowe: fregatę rakietową ORP Gen. K. Pułaski i korwetę ZOP ORP Kaszub z 3. Flotylli Okrętów, a także niszczyciel min ORP Flaming i trzy trałowce: ORP Mielno, ORP Jamno i ORP Dąbie z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

W ćwiczeniu udział weźmie blisko 5 tysiące żołnierzy, ponad 50 okrętów, a także samoloty i śmigłowce z 16 państw.

Zobacz również

Pilnowali bezpieczeństwa mieszkańców. Mogli poznać pracę marynarzy

Przez ostatnie tygodnie, policjanci pełniący służbę na ulicach Świnoujścia, w ramach adaptacji zawodowej, dbali o …

Jeden komentarz

  1. NIE MA WYPADKÓW W WOJSKU JEST TYLKO BŁĄD, DO KTÓREGO ŻADEN ODPOWIEDZIALNY ZA LUDZI SIĘ NIE PRZYZNA A ZRESZTĄ W WOJSKU JEST TAKIE MYCIE RACZEK ZE ZAWSZE WYJDZIE PO STRONIE WOJSKA, WIADOMO JAK WSZYSTKIE SŁUŻBY DZIAŁAJĄ JAK JEDEN ZBIR CO ZŁEGO TO NIE ONI, ACZKOLWIEK ZŁEGO ROBIĄ NAJWIĘCEJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.