Strona główna / Lokalne / Kim jest włoskie konsorcjum, które zaoferowało najniższą cenę za budowę tunelu pod Świną?
Maszyna drążąca "Martina" należąca do firmy Toto Costruzioni Generali waży 4500 ton.

Kim jest włoskie konsorcjum, które zaoferowało najniższą cenę za budowę tunelu pod Świną?

W ubiegłym tygodniu otwarto oferty cenowe w przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Łącznie wpłynęły 4 oferty. Najniższą cenę zaoferowało konsorcjum firm Toto S.p.A Costruzioni Generali i ICM S.p.A z Włoch. Wszyscy oferenci zaoferowali czas realizacji skrócony do 48 miesięcy.

Zastępca prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska w rozmowie z naszym reporterem powiedziała, że włoskie konsorcjum zaoferowało „rażąco niską cenę” za wybudowanie tunelu.

Przepisy o zamówieniach publicznych dopuszczają taką możliwość, aby zamawiający odrzucił ofertę, jeżeli zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. Za ofertę z rażąco niską ceną można uznać ofertę z ceną niewiarygodną, nierealistyczną w porównaniu do cen rynkowych podobnych zamówień.

Złożone w postępowaniu oferty będą sprawdzane, po to aby wybrać ofertę najkorzystniejszą. Jeżeli nie będzie odwołań od wyboru wykonawcy, to podpisania umowy na realizację tunelu możemy spodziewać się pod koniec tego roku. Tunel w Świnoujściu powinien powstać do końca 2021 roku.

Kim jest Toto S.p.A Costruzioni Generali?

To włoska firma, której największym osiągnięciem było wybudowanie tunelu o średnicy 15,5 metra na włoskiej autostradzie A1 pomiędzy Florencją a Bolonią.

Firma od 2011 posiad największą na świecie maszynę drążącą TBM o nazwie „Martina”. W 2013 roku w Londynie Toto otrzymało prestiżową nagrodę „Wykonawca Roku”. Obecnie Grupa kontynuuje ekspansję na rynku międzynarodowym w Polsce, wraz z budową 16 km ekspresowej drogi ekspresowej S5.

 

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

4 komentarze

  1. Pani Basia namówi prezydenta aby firma toto nie wygrała przetargu. WTEDY firma toto wynajmie tarczę do tuneli polskiej firmie i dlatego cena za tunel będzie wyższa. Proste.

  2. robi2347 czyli następny specjalista od inwestycji z kolacji u cioci.

  3. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Jeżeli wybierzecie makaronów, to potwierdzicie, że jesteście durniami bando pierdzistołków.

  4. zastanawie mnie polski temat przeciez polacy nie maja maszyny drazacej tunele wiec co cena wyzsza od wlochow o 150 mln wygraja np polacy wezma wlochow za ta cene i co 150 mln w kieszeni niezly walek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.