Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkali się na placu Wolności

[ZDJĘCIA] Przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkali się na placu Wolności

Pierwszy Event Organizacji Pozarządowych właśnie przeszedł do historii. W poniedziałek na placu Wolności w Świnoujściu już od godziny 15.00 członkowie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji przygotowywali swoje stanowiska.

O 16.00 wszystko ruszyło, a organizacje, które przyjęły zaproszenie Rady, przybliżały mieszkańcom miasta zakres swojej działalności. Przy okazji, kilka organizacji zbierało podpisy pod własnymi projektami do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Także członkowie GRDPP promowali własny projekt utworzenia w mieście Centrum Organizacji Pozarządowych. Udało się zebrać 116 podpisów. W spotkaniu udział wzięli:  Fundacja Hospicyjna Przystań Świnoujście, Fundacja Motywacja i Działanie, Hufiec Ziemi Wolińskiej ZHP, Grupo Capoeira Świnoujście, Parkrun, Polski Związek Niewidomych, Polsko – Niemieckie Forum Kobiet, Stowarzyszenie Kobiet po Chorobie Raka Piersi „Anna”, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, Fundacja “See You – Widzę Cię”.

– Głównym celem organizacji tego przedsięwzięcia, zgodnie z zamysłem GRDPP, była integracja i wzmocnienie działających w mieście organizacji pozarządowych i można by rzec, że pomysł wypalił a organizatorzy już mają nowe pomysły na przyszły rok – tłumaczy Marek Niewiarowski.

Foto: Marek Niewiarowski

 

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.