Strona główna / Lokalne / Nie znasz swojej grupy krwi? Możesz to sprawdzić w Świnoujściu i dostaniesz specjalną kartę

Nie znasz swojej grupy krwi? Możesz to sprawdzić w Świnoujściu i dostaniesz specjalną kartę

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że od 19 września 2017 r. w szpitalnym laboratorium można będzie dokonać oznaczenia grupy krwi i uzyskać jej wynik utrwalony na krew karcie. Karta ta jest wyprodukowana na wzór karty bankomatowej i innych plastikowych dokumentów i każdy z nas powinien ją zawsze mieć przy sobie.

Jest to bowiem dokument pozwalający ustalić ratownikom medycznym oraz pracownikom systemu opieki zdrowotnej niezbędną w takich sytuacjach informację – grupę krwi ofiar wypadków. Jest jedynym dokumentem, obok legitymacji honorowego dawcy krwi, na podstawie którego można dokonać transfuzji krwi z pominięciem czasochłonnego ustalania grupy krwi. Raz wyrobiona karta ułatwia nam wiele procedur medycznych, przede wszystkim pozwala skrócić czas oczekiwania na transfuzję.

Karta jest pozytywnie zaopiniowana przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Jest wiarygodnym dokumentem stwierdzającym grupę krwi i jest honorowana przez wszystkie jednostki służby zdrowia i krwiodawstwa.

Do końca tego roku, koszt oznaczenia jednej grupy krwi plus wyrobienie krew karty wynosi 38 złotych, od stycznia 2018 r. – 48 złotych. Natomiast cena dwóch oznaczeń grup krwi plus krew karta to odpowiednio – 55 złotych do końca tego roku i 65 złotych od stycznia 2018 r.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Jeden komentarz

  1. Widać, że Szpital i Pani Prezes cały czas na fali i nie zwalniają. Tak trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.