Strona główna / Lokalne / 3-miesięczny areszt. Przy sobie miał kokainę, a w domu marihuanę

3-miesięczny areszt. Przy sobie miał kokainę, a w domu marihuanę

W ostatnich tygodniach kolejna osoba zatrzymana przez świnoujskich policjantów posiadająca znaczne ilości środków odurzających trafiła za kratki. Wobec 32-letniego mieszkańca Świnoujścia sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Intensywna praca zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przyniosła efekty. Stróże prawa zatrzymali na terenie miasta kolejnego w ostatnich tygodniach mężczyznę posiadającego znaczne ilości środków odurzających.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci wytypowali świnoujścianina, który posiada duże ilości narkotyków i prawdopodobnie wprowadza je do obrotu. Wytypowany mężczyzna został zatrzymany, kiedy szedł chodnikiem. 32-latek posiadał przy sobie woreczek z kokainą.

Po przeszukaniu jego mieszkania w tapczanie policjanci odnaleźli ukryty worki z marihuaną w ilości blisko 200 gramów. Zatrzymany 32-letni mężczyzna trafił za kratki policyjnego aresztu.

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu wnioskował do Prokuratury Rejonowej o zastosowanie wobec sprawcy przestępstwa środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Na dzisiejszym posiedzeniu sędzia Sądu Rejonowego w Świnoujściu zdecydował o zastosowaniu wobec 32-latka tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za posiadanie narkotyków wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Z zabezpieczonych narkotyków można wytworzyć kilkaset  działek handlowych, które dzięki działaniom policjantów nie trafią na lokalny rynek.

Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

asp. sztab. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Hee hee, kokainę!
    Ciekawe skąd, bo zanim to trafi do Polski, to ten towar przemycany jest co najmniej przez kilkadziesiąt zwieraczy mieszany z środkami dentystycznymi, bo każdy bierze swoją dziłakę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.