Strona główna / Lokalne / Czterometrowe wędki na plaży. Czy tak można łowić ryby?

Czterometrowe wędki na plaży. Czy tak można łowić ryby?

Łowienie z plaży zdobywa coraz więcej zwolenników. Coraz częściej można spotkać ich także na świnoujskiej plaży.  Wędkowanie z plaży nazwane zostało surfcastingiem. Różni się o łowienia ryb z nabrzeża przynętą, a także sprzętem.

Wędkuje się metodą gruntową, stosując żywe przynęty: dendrobeny, krewetki, śledzie, tobiasze, organizmy morskie.

Łowi się 4-metrowymi specjalnymi wędziskami, które pozwalają wyrzucić zestaw na odległość do 100 m. Wprawni wędkarze potrafią wyrzucić nawet na 180 m. Cechą charakterystyczną wędek surfcastingowych jest duża moc.

Nie ma żadnych przepisów zabraniających wędkowania z plaży. Wędkarze jednak powinni pamiętać o bezpieczeństwie np. spacerowiczów, a także osól, które mogą chcieć jeszcze o tej porze roku wykąpać się w Bałtyku.

Zobacz również

Zakład opiekuńczy prosi o planszówki i książki. Zaprasza na kiermasz

ZOD FREGATA sp. z o.o. świadczy usługi pielęgnacyjno–opiekuńcze dla osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych, ze znacznym …

6 komentarzy

  1. Ta zabawa kosztuje 140 zł rocznie

  2. Ja miałem ośmio i dwunastometrowe wędki.

  3. Psy srają na plaży gdzie popadnie ,każdy z nas nie raz wdepnął w psie gówno.Petów w piasku tony,kapsli tak,że! Teraz afera z wędkami.Jeżeli redaktor się martwi. To nie o tych co zażywają kąpieli morskich,a o tych co na deskach śmigają.Kite….

  4. Poszły WON plaża nie jest od tego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.