Strona główna / Lokalne / [AKTYWNY OBYWATEL] Zaproponuj, gdzie trzeba obniżyć krawężniki

[AKTYWNY OBYWATEL] Zaproponuj, gdzie trzeba obniżyć krawężniki

W mieście trwa obniżanie krawężników na przejazdach rowerowych. Wszystko po to, aby rowerzyści mieli większy komfort z jazdy.

W Świnoujściu wiele krawężników jest obniżonych. Jednak jest jeszcze sporo do zrobienia.

Przejścia bez uskoków

Na wszystkich nowo budowanych przez miasto ulicach krawężniki na przejściach dla pieszych powinny mieć dokładnie 0 cm wysokości.

Wciąż są miejsca w których problem z przejściem przez ulicę mają nie tylko osoby z niepełnosprawnościami, ale nawet matki z dziećmi w wózkach. Aby zlikwidować bariery architektoniczne potrzebne jest większe zaangażowanie społeczeństwa. Zbyt wysokie krawężniki powinny być obniżone. Aktywni obywatele mogą w tym pomóc!

Jeżeli codziennie pokonujesz krawężnik, który sprawia ci kłopot z przejściem, można zgłosić go do magistratu. Urzędnicy chętnie zanotują problem i wyślą tam ekipę drogowców, która upora się z problemem. Poprawek należy się spodziewać w pierwszej kolejności na ulicach po których chodzi najwięcej ludzi.

Zgłoś krawężnik

Miejsca, w których piesi mają problem z poruszaniem się– można zgłaszać na adres e-mail: sekretariat@um.swinoujscie.pl.

Zobacz również

Pielgrzymi dotarli do Wolina. Idą dalej

Pątnicy Szczecińskiej Pielgrzymki z utęsknieniem czekali na moment, w którym po raz kolejny będą mogli …

5 komentarzy

 1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Ale to jest chyba w kompetencji urzędników, chyba stać ich na rower skoro tak propagują jazdę na rowerze w końcu za to im społeczeństwo płaci, a nie się jeszcze wysługują nieroby społeczeństwem.

  Nie tylko krawężniki są do poprawy, ale całe drogi rowerowe zrobione z kiepskiego polbruku…

 2. Myslicie o rowerzystach,a kto mysli o ludziach na wozkach inwalidzkich,promenada i dojazd dla takich ludzi to katastrofa. Maja przyjezdzac turysci,ale nie myslicie ze duzo jest niepelnosprawnych.Czas aby zadbac o mozliwosc swobodnego poruszania sie po miescie dla wszystkich,mlodych,starych,zdrowych i chorych.

 3. STARY MIESZKANIEC .

  Przejscie na ulicy Konstytucji , niedaleko biura Spoldz.Mieszk. na druga strone , bardzo ruchliwe , brak swiatel , obnizyc krawezniki czeste zagrozenie , nastepne przejscie jest ponad 100m , wkierunku E granicy i kierunku kosciolatez 100 m , przejscie do szkol , przedszkola …

 4. Konieczne jest także obniżenie krawężnika jest przy wjeździe rowerem do parku zdrojowego z ulicy Narutowicza i w ogóle zaznaczenie tam pasami przejścia dla pieszych.

 5. Wystarczy przejechać po ścieżkach by mieć własne zdanie, bo ludzie mogą pisać co chcą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.