Strona główna / Lokalne / [AKTYWNY OBYWATEL] Zaproponuj, gdzie trzeba obniżyć krawężniki

[AKTYWNY OBYWATEL] Zaproponuj, gdzie trzeba obniżyć krawężniki

W mieście trwa obniżanie krawężników na przejazdach rowerowych. Wszystko po to, aby rowerzyści mieli większy komfort z jazdy.

W Świnoujściu wiele krawężników jest obniżonych. Jednak jest jeszcze sporo do zrobienia.

Przejścia bez uskoków

Na wszystkich nowo budowanych przez miasto ulicach krawężniki na przejściach dla pieszych powinny mieć dokładnie 0 cm wysokości.

Wciąż są miejsca w których problem z przejściem przez ulicę mają nie tylko osoby z niepełnosprawnościami, ale nawet matki z dziećmi w wózkach. Aby zlikwidować bariery architektoniczne potrzebne jest większe zaangażowanie społeczeństwa. Zbyt wysokie krawężniki powinny być obniżone. Aktywni obywatele mogą w tym pomóc!

Jeżeli codziennie pokonujesz krawężnik, który sprawia ci kłopot z przejściem, można zgłosić go do magistratu. Urzędnicy chętnie zanotują problem i wyślą tam ekipę drogowców, która upora się z problemem. Poprawek należy się spodziewać w pierwszej kolejności na ulicach po których chodzi najwięcej ludzi.

Zgłoś krawężnik

Miejsca, w których piesi mają problem z poruszaniem się– można zgłaszać na adres e-mail: sekretariat@um.swinoujscie.pl.

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

5 komentarzy

 1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Ale to jest chyba w kompetencji urzędników, chyba stać ich na rower skoro tak propagują jazdę na rowerze w końcu za to im społeczeństwo płaci, a nie się jeszcze wysługują nieroby społeczeństwem.

  Nie tylko krawężniki są do poprawy, ale całe drogi rowerowe zrobione z kiepskiego polbruku…

 2. Myslicie o rowerzystach,a kto mysli o ludziach na wozkach inwalidzkich,promenada i dojazd dla takich ludzi to katastrofa. Maja przyjezdzac turysci,ale nie myslicie ze duzo jest niepelnosprawnych.Czas aby zadbac o mozliwosc swobodnego poruszania sie po miescie dla wszystkich,mlodych,starych,zdrowych i chorych.

 3. STARY MIESZKANIEC .

  Przejscie na ulicy Konstytucji , niedaleko biura Spoldz.Mieszk. na druga strone , bardzo ruchliwe , brak swiatel , obnizyc krawezniki czeste zagrozenie , nastepne przejscie jest ponad 100m , wkierunku E granicy i kierunku kosciolatez 100 m , przejscie do szkol , przedszkola …

 4. Konieczne jest także obniżenie krawężnika jest przy wjeździe rowerem do parku zdrojowego z ulicy Narutowicza i w ogóle zaznaczenie tam pasami przejścia dla pieszych.

 5. Wystarczy przejechać po ścieżkach by mieć własne zdanie, bo ludzie mogą pisać co chcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.