Strona główna / Lokalne / [NASZ PATRONAT] Rejs z Chopinem w miejskim parku

[NASZ PATRONAT] Rejs z Chopinem w miejskim parku

Dwa lata temu Agnieszka Natorska i jej córka Paulinka, a właściwie Paulinka Natorska i jej mama Agnieszka, postanowiły umuzycznić i pokolorować Park Chopina.

Nie udało się tego osiągnąć poprzez projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego, ale cierpliwie, krok po kroku się udaje: rabatka z nutami na pięciolinii, sadzenie kwiatów przy akompaniamencie muzyki, plenery malarskie, chopinowski wiersz Anny Beaty Chodorowskiej-Gorzelniaskiej umieszczony na jednej z tablic.

– Za kilka miesięcy postawimy w parku kwiecisty fortepian, ale na rejs z Chopinem nie trzeba czekać tak długo. W sobotę, 23 września o godzinie 11.00 oddamy dzieciom we władanie statek. Jego wewnętrzne ściany staną się tablicą, po której będzie można rysować kredą, np. morską mapę wyznaczającą kurs do zagubionego skarbu. Na maszty wciągniemy flagi symbolizujące nasze miasto, park i muzykę. I będzie można statkiem sterować – zachęca Dorota Mikulska ze Stowarzyszenia Grupa Morska Cała Naprzód.

W tę morską przygodę zabierze dzieci Dorota Grudzińska, która twierdzi, że ich energia ma większą moc, niż wiatr w żaglach.

Środki na zorganizowanie tej zabawy i pozostawienie dzieciom statku bliższego ich wrażliwości, zdobyliśmy z Programu Społecznik ufundowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Bardzo się z tego cieszymy. A dwa tygodnie później zjemy „Drugie śniadanie z konikiem Kopytko”.Mamy nadzieję, że do zobaczenia – mówi Dorota Mikulska.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

3 komentarze

  1. Bardzo dobra, kolejna inicjatywa Grupy Morskiej. Chcą, umieją i pracują społecznie aby w Świnoujściu działo się coraz lepiej. Zjednują sobie ludzi i działają. Wszystkim oponentom, zamiast krytykować, polecam wziąć się do pracy i również zacząć robić coś dla innych, a wtedy świnoujścianie na tym skorzystają.

  2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Bardzo fajnie, tylko też sobie wybrali miejsce w okół sracza.

  3. Bardzo się cieszę z tej akcji. Fajnie, że Pani Dorota Grudzinska działa. To kobieta z energią i chęcią do dzialan!!! Tylko czemu z Grupą Morska? Oni zawsze się dopinaja do wspaniałych inicjatyw mieszkańców!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.