Strona główna / Lokalne / 8-latka wbiegła pod samochód. Skończyło się na strachu

8-latka wbiegła pod samochód. Skończyło się na strachu

Dziś o godzinie 10.00 przy ulicy Uzdrowiskowej doszło do zdarzenia drogowego z powodu wybiegnięcia zza pojazdu na jezdnię 8-letniego dziecka. Dzięki temu, że kierujący fordem jechał wolno, dziewczynka nie odniosła obrażeń. Opiekun małoletniej został pouczony o konieczności zwrócenia baczniejszej uwagi na pozostające pod jego opieką dziecko.

– Dziecko to szczególny uczestnik ruchu drogowego, zwłaszcza w przedziale wiekowym 7-14 lat. Jest to okres, gdy dzieci są ruchliwe, czasem roztargnione i lekkomyślnie, działają pod wpływem emocji, a ich zachowanie jest spontaniczne. Bawiąc się zapominają o wszystkim – chcąc odzyskać piłkę, widząc kolegę, przebiegają na drugą stronę jezdni, nie zważając na nic.  Najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem dzieci jako pieszych jest: nagłe wtargnięcie na jezdnię, wychodzenie spoza pojazdu, przebieganie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu – mówi asp. sztab. Beata Olszewska,
oficer prasowy KMP w Świnoujściu

 

Zobacz również

Ciekawe pamiątki z przeszłości. Do czego mogły służyć?

Od niedawna w posiadaniu Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu są biedermeierowskie flakony ze szkła, pochodzące …

3 komentarze

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Przeciętnego Kowalskiego ciągali by po sądach za nieupilnowanie dzieci, a tutaj tylko podlizywacz dał upomnienie, bo typ z jakiego lewicowego pseudo biznesowego forum dla ubogich.

  2. Dlaczego, widzialam to zdarzenie !!!!

  3. Hallo,

    Po pierwsze dlaczego to dziecko nie bylo w szkole, a po drugiego te Taxi nie jechalo wolno !!!!! Piszeecie nieprawde !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.