Strona główna / Lokalne / 8-latka wbiegła pod samochód. Skończyło się na strachu

8-latka wbiegła pod samochód. Skończyło się na strachu

Dziś o godzinie 10.00 przy ulicy Uzdrowiskowej doszło do zdarzenia drogowego z powodu wybiegnięcia zza pojazdu na jezdnię 8-letniego dziecka. Dzięki temu, że kierujący fordem jechał wolno, dziewczynka nie odniosła obrażeń. Opiekun małoletniej został pouczony o konieczności zwrócenia baczniejszej uwagi na pozostające pod jego opieką dziecko.

– Dziecko to szczególny uczestnik ruchu drogowego, zwłaszcza w przedziale wiekowym 7-14 lat. Jest to okres, gdy dzieci są ruchliwe, czasem roztargnione i lekkomyślnie, działają pod wpływem emocji, a ich zachowanie jest spontaniczne. Bawiąc się zapominają o wszystkim – chcąc odzyskać piłkę, widząc kolegę, przebiegają na drugą stronę jezdni, nie zważając na nic.  Najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem dzieci jako pieszych jest: nagłe wtargnięcie na jezdnię, wychodzenie spoza pojazdu, przebieganie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu – mówi asp. sztab. Beata Olszewska,
oficer prasowy KMP w Świnoujściu

 

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

3 komentarze

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Przeciętnego Kowalskiego ciągali by po sądach za nieupilnowanie dzieci, a tutaj tylko podlizywacz dał upomnienie, bo typ z jakiego lewicowego pseudo biznesowego forum dla ubogich.

  2. Dlaczego, widzialam to zdarzenie !!!!

  3. Hallo,

    Po pierwsze dlaczego to dziecko nie bylo w szkole, a po drugiego te Taxi nie jechalo wolno !!!!! Piszeecie nieprawde !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.