Strona główna / Lokalne / Nordstream. Niemiecki sąd wydał wyrok nie po myśli Polaków

Nordstream. Niemiecki sąd wydał wyrok nie po myśli Polaków

26 września br. niemiecki Wyższy Sąd Administracyjny w Hamburgu wydał wyrok, którym utrzymał w mocy orzeczenie sądu niższej instancji zaskarżone przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, uznające, iż Zarządowi Portu nie przysługuje skarga na zezwolenie dot. ułożenia gazociągu Nord Stream 1 na dnie Bałtyku.

Ponadto sąd uznał, że Zarządowi Portu nie przysługuje prawo do wniesienia kasacji do sądu wyższej instancji tj. Federalnego Sądu Administracyjnego od wydanego orzeczenia. Spółce natomiast przysługuje prawo do wniesienia zażalenia, co do tej części orzeczenia. Zarząd Portu oczekuje na uzasadnienie decyzji sądu. Po jej otrzymaniu podejmie decyzję, co do dalszych kroków prawnych.

ZMPSiŚ SA domaga się takiego ułożenia gazociągu na szlaku żeglugowym nr 20, na przecięciu północno-zachodniego podejścia do portu w Świnoujściu, by ten nie blokował dostępu do portu dla statków o zanurzeniu większym niż obecne 13,5 m. Co związane jest z planami inwestycyjnymi Spółki w zakresie budowy nowych terminali głębokowodnych w tamtejszym porcie.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

7 komentarzy

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Przecież tym kapciom, które wpływają do Szczecińskiego portu szuwarowo-bagiennego, nawet by nie przeszkadzała rura, która położona by była równo z lustrem wody.

  2. I po wzywasz tego swojego Boga, przecież zabrał ci już cały mózg i teraz masz tylko pustkę między uszami. Cieszysz się że niemiecki sąd wydał niekorzysny wyrok dla Polski ? Jesteś zwyklym niemieckim trolem!

  3. To dobra decyzja dla tych, którym zależy na rozwoju turystyki i uzdrowiskowym charakterze miasta bowiem największe zagrożenie dla w/w tj.port kontenerowy nie powstanie.

  4. Daj Panie Boże, aby nic nie wskórał ZMPSiŚ – może to nas uratuje przed tym koszmarnym terminalem kontenerowym – chorym pomysłem niszczycielskiego Szczecina i ich lokalnego poplecznika/popleczników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.