Strona główna / Lokalne / Morskie czytanie z Grupą Morską w szpitalu miejskim

Morskie czytanie z Grupą Morską w szpitalu miejskim

Już po raz trzeci z inicjatywy Stowarzyszenia Grupa Morska – Cała Naprzód w świetlicy naszego szpitala odbyło się spotkanie przeznaczone dla pacjentów. Tym razem gościem był artysta malarz pan Marek Mamica, który przeczytał naszym pacjentom fragment książki Czesława Centkiewicza „Czy foka jest biała?”. Marek Mamica to mężczyzna o wysokiej kulturze osobistej, ratownik górski, niezwykle wrażliwy na otaczającą go naturę i ją właśnie najchętniej uwiecznia na płótnie. Maluje szpachlami w technice olejnej „alla prima”. Zaprezentował też wiele ze swoich malarskich dzieł w szpitalnej świetlicy.

Rozmowa była na tyle interesująca, i smaczna! – bo słodki poczęstunek jak zwykle przygotowały zaprzyjaźnione z nami „Fajne Babki”, że spotkanie trwało blisko dwie godziny! Marka Mamicę przy sztaludze spotkać można na co dzień w Forcie Anioła.  Dziękujemy za to przedsięwzięcie w imieniu pacjentów i własnym.

Info i fot. Szpital Miejski

Zobacz również

Koniec sezonu. Od dziś plaża bez ratowników wodnych

Nad morzem zakończył się sezon wakacyjny. Pracę na świnoujskiej plaży zakończyli ratownicy wodni. W niedzielę …

2 komentarze

  1. Ale nuda, wymyslili sobie robic polityke na chorych ludziach…

  2. Frekwencja powalająca, gdyby nie bylo to zagrywką polityczną to pewnoe ludzi byloby wiecej. A tak, nagle zachcialo im się czytac ojoj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.