Strona główna / Lokalne / Handlowcy z “Bermudów” będą mogli prowadzić handel do końca sierpnia

Handlowcy z “Bermudów” będą mogli prowadzić handel do końca sierpnia

Aktualnie miasto przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy Promenady Zdrowia. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku. Obejmie odcinek od ulicy Małachowskiego do Trentowskiego. Będzie to miejsce nie tylko do spacerów. Zostaną również wydzielone pasy dla rolkarzy i rowerzystów.

Wśród elementów wyposażenia pojawiają się między innymi te przeznaczone do aktywnego spędzenia czasu: niewielkie trampoliny ziemne, urządzenia rekreacyjne, takie jak równoważnie, mini siłownie zewnętrzne, gry interaktywne. Nie zabraknie także zieleni i elementów małej architektury. Elementem przebudowanej promenady będą też fontanna i tężnie. Całość inwestycji szacowana jest na około 9,5 mln złotych, z czego 3,5 mln złotych to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.

– Od kilku lat miasto informowało, że przygotowuje się do przebudowy tej części promenady.  Handlowcy z tego terenu wiedzieli, że przyjdzie czas, kiedy ich umowy dzierżawy wygasną i będą musieli zakończyć działalność w tym miejscu – informuje Robert Karelus z magistratu.

Jednocześnie prezydent  informował, że ostateczny termin uzależniony jest od rozpoczęcia inwestycji. Powtórzył swoją deklarację  także podczas  ubiegłotygodniowego spotkania z handlowcami. Wzięła w nim również udział dyrektor OSiR Wyspiarz na terenie którego również znajdują się punkty handlowe i usługowe. W związku  tym, że prace na wejściu na plażę na przedłużeniu ulicy Nowowiejskiego – popularne „Bermudy” – będą realizowane w II etapie, handlowcy z tego terenu mogą prowadzić działalność przynajmniej do końca sierpnia 2018 r.,  a niewykluczone, że dłużej.

– Tak, jak informował prezydent, wszystko zależy od ostatecznego terminu rozpoczęcia inwestycji w tym miejscu – przyznaje Robert Karelus z magistratu.

Fundusze unijne z tego powodu nie przepadną, ponieważ ten teren nie jest objęty unijną dotacją. Koszt przeprowadzonej tam przebudowy  zostanie pokryty ze środków gminy.

Zobacz również

Gazociąg Baltic Pipe wciągnięty na duński brzeg

Zakończyła się w  operacja wciągania podmorskiej części Baltic Pipe na ląd. Gazociąg został przeciągnięty za …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.