Strona główna / Lokalne / Handlowcy z „Bermudów” będą mogli prowadzić handel do końca sierpnia

Handlowcy z „Bermudów” będą mogli prowadzić handel do końca sierpnia

Aktualnie miasto przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy Promenady Zdrowia. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku. Obejmie odcinek od ulicy Małachowskiego do Trentowskiego. Będzie to miejsce nie tylko do spacerów. Zostaną również wydzielone pasy dla rolkarzy i rowerzystów.

Wśród elementów wyposażenia pojawiają się między innymi te przeznaczone do aktywnego spędzenia czasu: niewielkie trampoliny ziemne, urządzenia rekreacyjne, takie jak równoważnie, mini siłownie zewnętrzne, gry interaktywne. Nie zabraknie także zieleni i elementów małej architektury. Elementem przebudowanej promenady będą też fontanna i tężnie. Całość inwestycji szacowana jest na około 9,5 mln złotych, z czego 3,5 mln złotych to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.

– Od kilku lat miasto informowało, że przygotowuje się do przebudowy tej części promenady.  Handlowcy z tego terenu wiedzieli, że przyjdzie czas, kiedy ich umowy dzierżawy wygasną i będą musieli zakończyć działalność w tym miejscu – informuje Robert Karelus z magistratu.

Jednocześnie prezydent  informował, że ostateczny termin uzależniony jest od rozpoczęcia inwestycji. Powtórzył swoją deklarację  także podczas  ubiegłotygodniowego spotkania z handlowcami. Wzięła w nim również udział dyrektor OSiR Wyspiarz na terenie którego również znajdują się punkty handlowe i usługowe. W związku  tym, że prace na wejściu na plażę na przedłużeniu ulicy Nowowiejskiego – popularne „Bermudy” – będą realizowane w II etapie, handlowcy z tego terenu mogą prowadzić działalność przynajmniej do końca sierpnia 2018 r.,  a niewykluczone, że dłużej.

– Tak, jak informował prezydent, wszystko zależy od ostatecznego terminu rozpoczęcia inwestycji w tym miejscu – przyznaje Robert Karelus z magistratu.

Fundusze unijne z tego powodu nie przepadną, ponieważ ten teren nie jest objęty unijną dotacją. Koszt przeprowadzonej tam przebudowy  zostanie pokryty ze środków gminy.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.