Strona główna / Lokalne / Jesień będzie piękna. Znamy prognozę pogody

Jesień będzie piękna. Znamy prognozę pogody

Październik  to okres prawdziwej „złotej polskiej jesieni”, kiedy to liście mienią się ciepłymi barwami rozpoczynając od czerwieni, a kończąc na brązie. Często jednak za oknem szaleje wtedy jesienna plucha.  Listopad to nad morzem czas sztormów.  Wiemy, oczywiście z dużym  prawdopodobieństwem, jaka będzie tegoroczna jesień nad morzem!

Jeśli chodzi o pogodę w Świnoujściu, to  bardziej korzystna będzie dla nas druga połowa miesiąca. Po 16 października synoptycy zapowiadają sporo słońca, które potowarzyszy nam jeszcze przez kilka pierwszych dni listopada. Początek miesiąca częściowo słoneczny, lecz później pojawi się kilka wietrznych i deszczowych dni. W pierwszej połowie października temperatura wyniesie od 11 do 17 stopni, w drugiej zaś od 9 do 13 stopni Celsjusza.

W pierwszej połowie listopada możemy jeszcze liczyć na co najmniej jeden słoneczny tydzień, zaś w drugiej pogoda przyniesie nam liczne opady deszczu i śniegu. Na wyspach będzie w tym czasie najcieplej w Polsce-  termometry wskażą maksymalnie do 12 stopni Celsjusza.

W Świnoujściu przez 9 dni pokaże się sporo słońca, później zaś przywędruje do nas deszczowa aura pogodowa. Pod koniec miesiąca, zdaniem synoptyków może pojawić się jednodniowy opad śniegu. Ponadto, w drugim, trzecim i czwartym tygodniu listopada możemy spodziewać się bardzo silnego wiatru. Termometry wskażą od 5 do 12 stopni Celsjusza.

Zobacz również

Gazociąg Baltic Pipe wciągnięty na duński brzeg

Zakończyła się w  operacja wciągania podmorskiej części Baltic Pipe na ląd. Gazociąg został przeciągnięty za …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.