Strona główna / Lokalne / Dawny Wisus wkrótce przestanie straszyć. Ruina ma zamienić się w piękny hotel

Dawny Wisus wkrótce przestanie straszyć. Ruina ma zamienić się w piękny hotel

O budynku dawnego pensjonatu Wisus przy ulicy Żeromskiego pisaliśmy wielokrotnie.  Sprzedana wiele lat temu, przechodziła z rąk do rąk prywatnych inwestorów. W dniu 22 września br. uprawomocniło się pozwolenie na budowę, które miasto wydało nowemu właścicielowi obiektu przy ulicy Żeromskiego, bydgoskiej spółce WAKO.

– Jak nas poinformowali przedstawiciele firmy, chcą wejść na plac budowy jeszcze w tym roku – informuje Robert Karelus z magistratu.

Inwestor zamierza wykonać w ciągu 1,5 roku remont generalny. Spółka WAKO chce w tym miejscu stworzyć hotel. Na parterze ma być restauracja, a na piętrach – 49 pokoi.

Przed laty budynki: Wisus i Wisus II były studenckimi pensjonatami. Z poniemieckich domów sanatoryjnych korzystali m.in. studenci przyjeżdżający na festiwal Fama.

„Wisus” po staropolsku znaczy urwis, psotnik, huncwot. Przed wojną pensjonat nazywał się „An de Waterkant”, czyli wodnik.

Zobacz również

Opera na plaży. Szlagiery scen operowych, operetkowych i musicalowych

To już II edycja Letniego Festiwalu Operowego, który po ubiegłorocznym sukcesie powraca do amfiteatru w …

3 komentarze

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Mało prawdopodobne.

  2. “Przed wojną pensjonat nazywał się „An de Waterkant”, czyli wodnik.” Hmmm, może nie znam niemieckiego tak dobrze jak redakcja ale według mnie prawidłowym tłumaczeniem jest “Na wybrzeżu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.