Strona główna / Lokalne / Uzdrowisko wybuduje super zakład rehabilitacyjny!

Uzdrowisko wybuduje super zakład rehabilitacyjny!

„Uzdrowisko Świnoujście” S.A rozpoczyna inwestycję. Sanatorium Uzdrowiskowe „Henryk” zostanie zrównane z ziemią i zbudowane od nowa. W piątek 29.09.2017 r. spółka podpisała umowę z warszawskim Budimexem S.A  na realizację zadania pod nazwą: „Rozwój infrastruktury turystyki uzdrowiskowej w województwie zachodniopomorski (…) poprzez budowę Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej „Henryk.”

Istniejące obecnie Sanatorium „Henryk” zostanie rozebrane, a w jego miejsce powstanie nowy obiekt z funkcją zakładu rehabilitacyjnego o standardzie hotelu trzygwiazdkowego, bazą zabiegową fizjoterapii i hydroterapii wraz z basenem rehabilitacyjnym oraz restauracją i kuchnią. Budynek będzie wyposażony w wielostanowiskowy parking podziemny. 
Koszt inwestycji to 29 mln złotych brutto. Planowany termin realizacji to koniec 2018 roku.

„Uzdrowisko Świnoujście” S.A sfinansuje budowę Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej ze źródeł zewnętrznych: pożyczki z Jessica II w kwocie 9,5 mln, kredytu inwestycyjnego udzielonego przez Bank Ochrony Środowiska w kwocie 7,5 mln, kredytu inwestycyjnego z Banku Pekao S.A w kwocie 2,3 mln zł  oraz środków własnych. 

To kolejna nasza inwestycja, szczególne podziękowania kieruję do pracowników Uzdrowiska bez których nie moglibyśmy przygotować inwestycji – mówi Prezes „Uzdrowisko Świnoujście” S.A Dariusz Śliwiński. To nasza trzecia poważna inwestycja w przeciągu ostatnich kilku lat, wcześniej udało nam się oddać dwa budynki: Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej „Admirał I” oraz Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Ogólnoustrojowej i Kardiologicznej „Adam i Ewa”- kończy Dariusz Śliwiński.

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.