Strona główna / Lokalne / Janusz Żmurkiewicz: Nie ma mojej zgody na przeładunek siarki!

Janusz Żmurkiewicz: Nie ma mojej zgody na przeładunek siarki!

W piątek informowaliśmy o tym, że spółka OT Port w Świnoujściu, bez żadnych konsultacji z mieszkańcami, z samorządem czy jego sąsiadami, w tym tygodniu przystąpi do  załadunku/rozładunku pierwszego statku z siarką granulowaną.

W tej sprawie wypowiedział się prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz.

– Siarka przeładowywana w naszym porcie to niewątpliwie najbardziej niepożądany ładunek. Mojej zgody na jej przeładunek nie ma – napisał prezydent miasta na swoim facebookowym profilu.

Siarka granulowana zakwalifikowana jest jako substancja niebezpieczna dla człowieka.  Działająca drażniąco na skórę. Negatywnie oddziaływująca na narządy „docelowe”- drogi oddechowe, układ pokarmowy oraz oczy.

Nasza redakcja zadała portowej spółce w ubiegłym tygodniu pytania w tej sprawie. Do tej chwili nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Zobacz również

Plażowy „potwór” posprząta plażę po turystach-śmieciarzach

Tereny kąpieliska w Świnoujściu sprzątane są przez specjalistyczny sprzęt który przesiewa i oczyszcza piasek z …

6 komentarzy

  1. “Czy te OCZY mogą kłamać?Chyba nie”

  2. Facet ściemnia aż gwiżdże! Po laniu jakie dostał na porcie kontenerowym teraz udaje zatroskanego! Jak ma takie chody w PiS to jeden jego telefon do Brudzińskiego załatwiłby sprawę i siarki do Świnoujścia by nie przywożono! Dlaczego nie przeładowuje jej Gdańsk! bo tam ludzie mają jaja, a PiS się takich boi. Bezjajecznych ma gdzieś. Potem siedzą przy cygarach i śmieją się w kułak że interesy fajnie robić a co tam że uzdrowisko i ludzi będą zatruwać.

  3. Nie obchodzi mnie co sobie wypisuje Żmurek na fejsie /w ogóle wstyd, poważny człowiek, przez nas wybrany, komunikuje się w ten sposób z wyborcami…/, chcę wiedzieć czy będzie ta siarka czy nie?

  4. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Jeżeli tak, to zwracam honor za hejt.

  5. I TAK MATOLSTWO SIĘ SZERZY, GRATULACJE !!!!

  6. I co prezydent zrobi z tą informacją? Samo “mojej zgody nie ma” nic nie daje. Prezydent siedzi w zarządzie portów, a nic nie wiedział? Dopiero po informacji mediów słyszymy rekakcje. Czas na zmiany! Juz czas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.