Strona główna / Lokalne / Decyzje powrotowe dla 25 cudzoziemców

Decyzje powrotowe dla 25 cudzoziemców

Dwudziestu pięciu cudzoziemców (20 z Ukrainy i 5 z Białorusi) otrzymało w ciągu ostatniego tygodnia decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontrolach legalności pobytu i zatrudnienia.

Strażnicy graniczni ustalili, że cel i warunki wjazdu 11 osób były niezgodne z deklarowanymi, w przypadku 7 cudzoziemców powodem wystawienia decyzji o zobowiązaniu do powrotu był brak ważnej wizy lub innego tytułu pobytowego uprawniającego do wjazdu i pobytu w Polsce. Ponadto 5 osób przeterminowało dopuszczalny pobyt w Polsce, a 2 nielegalnie wykonywały pracę. Wobec wszystkich cudzoziemców komendanci placówek Straży Granicznej orzekli o zakazach ponownego wjazdu do Polski od sześciu miesięcy do 3 lat.

Postępowania administracyjne przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina, Świnoujścia, Kołobrzegu, Ustki, Gdyni, Gdańska, Elbląga i Krynicy Morskiej.

 

Zobacz również

Mgła ogranicza widzialność poniżej 1000 metrów

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM w Gdyni, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.