Strona główna / Lokalne / Stracił prawo jazdy na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę

Stracił prawo jazdy na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę

Zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące, mandat i punkty karne – to efekt przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym przez kierującego samochodem osobowym. Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali do kontroli mężczyznę, który jechał z prędkością 109 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Stróże prawa apelują o zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Pusta droga, dobre warunki pogodowe… Często jest pokusa, aby wcisnąć mocniej pedał gazu. Zachowajmy jednak ostrożność, ponieważ nadmierna prędkość niesie ze sobą ogromne zagrożenia. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają.

Policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy, który jechał w terenie zabudowanym ulicą Karsiborską z nadmierną prędkością. 23-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego nie zwrócił uwagi na znaki drogowe i nie dostosował prędkości do obowiązujących ograniczeń. W miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h, kierujący seatem miał na liczniku 109 km/h.

– Za popełnione wykroczenie 23-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Dodatkowo na jego koncie będzie zapisanych 10 punktów karnych, które ulegną anulowaniu po upływie roku od chwili popełnienia wykroczenia. Ponadto mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po drogach policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Zobacz również

Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo w programie “Za starzy by umrzeć młodo” oraz sobotni wieczór z muzyką na żywo w Browarze Miedziowy44!

Już 18.06.21r. o godzinie 19:30 zapraszamy na wieczór ze Stand-Up Comedy w kolaboracji Maciej ,,Lobo’’ …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.